bugün

hatice sultan'ın pargalı ibrahim paşa'dan olma çocuklarının boğdurtulması olayıdır. ibrahim paşanın soyu devam etmesin diye yapıldığı geçmektedir kaynaklarda. hatice sultan'ın bu olaya dayanamayarak acısından öldüğü yada intihar ettiği rivayet edilir.
(bkz: dersaadet te sıradan bir gün)
bi de hanedan kanı kutsaldır mantığı ile boğdurmazlar mı...

zihniyetini siktiklerim.
birinci süleyman'ın dedesi ikinci mehmed gibi bebek katili olduğunu gösterir.
nesi eksileniyor anlamadım. gerçek bir olaydır ve yorum katmadım. neyini ekiliyorsunuz anlamadım yorumsuz bir entrynin.
osmanlı hanedanlığının egoist ve barbar oluşunu gösterir.

egoist olması, sadece kendi soylarının padişah olarak kalmalarını istemeleri ki bu da kardeş çocuk katline neden olmuş.

barbarlık ise, bu soyların devamının idâmesi için çoluk çocuk yetişkin ne varsa öldürtülmüş olması.

o çaglar da avrupa medeniyeti de belki gerilerdeydi fakat bu osmanlı manyaklığının bu kadar abartılması olayını hâlâ anlamış değilim. iktidar yüzünden kaç kişinin canı gitmiş, içkiler o biçim olup padişahın haremin de dönmüş şehvetler,lüksler,seksler hep arka planda. sadece savaşlarda ki toprak bereketini önemseyen bir ecdad sever çılgınlığı aldı başını gidiyor.

tarihimizle övünelim elbette ki ama bu çağ da osmanlı manyaklığı yapmayalım. komik komik kıyafetlere özenip kafalara arap fesleri takmayalım. bu kadar arap seviciliği ve osmanlı fantezisinden dolayı biz nefret ettik,ettirdiniz. herşeyin fazlası zarar evlad-ı osmanlılar yazıktır.