bugün

yerden göğe kadar hak verdiğim açıklamalardır. halkımız öyle bi hal almıştır ki birşey daha vitrine çıkmadan onu yerden yere vururuz. fragmanlarda yapıldığı gibi. lan (bkz: gavat) 45 saniyede ne anladın da eleşitiriyosun demezler mi adama. gerildim yine buyrun efenim;
--spoiler--
tarihi kaynaklarını incelediğiniz zaman padişahların haremleri olduğunu görüyoruz. sonra padişahların oldukça fazla sayıda kadından çocuk sahibi oldukları da bilinen bir gerçek. bu da günümüz için anormal değil mi? ayrıca kanuni için kadın düşkünü gibi gösteriliyor denmesi saçma çünkü siz de izleyeceksiniz ki bir noktadan sonra gözü hürrem'den başkasını göremeyecek. yaşadıkları aşk öyle büyük ki... kanuni hürrem ölünce altın, gümüş tabaklar yerine porselen tabaklarla yemek yemeye başlamış, sarayda müziği yasaklamış ve kendini tamamen dine vermiş. kısacası bu eleştiriler için çok erken olduğunu düşünüyorum ve yine zamana bırakalım diyorum. insanlar zamanla bizim anlatmak istediğimiz hikayeyi benimseyecekler. daha ilk bölüm yayımlandı, 46 yıl hükümdarlık yapmış bir liderden bahsediyoruz.....
yani kısacası ilk bölümde hürremi anlattı.. hürremi anlatabilmesi için de harem gösterilmek zorundaydı.. daha ilk bölümden ne bu kardesim.adamlar bir bölümle osmanlıyı ayaklar altına aldı (!) abartmakta üstümüze yok..
--spoiler--
adam yaptıgı acıklamada da soyledi, bu dizide sadece harem yok.. ileriki bölümlerde gorecekler zaten. savaslarda gosterilecek bunun için eğitim bile almış.
yerinde açıklamalardır.

(bkz: muhteşem yüzyıl gerginliği)
(bkz: 26 yaşındaki kel kanuni nin açıklamaları)