bugün

Şimdi ramazan ayı olması nedeniyle bakıyorsunuz tepekuşu ilçesi belediyesinden efendime söyleyeyim bilmem neredeki il, ilçe, büyükşehir belediyelerine kadar, yetmedi mülki dairelerin organize ettiği hem çalışanlarına hem de halka açık iftarlar düzenleniyor.

Tamam güzel, işte bakıyorsun yılda birkaç gün halkla protokol bir araya gelmiş. Bütçeye göre artık ne planlandıysa yenilmiştir. Ancak bir de bu işin finansman kısmı vardır ki işte buraya kafayı taktım. Çünkü halkın parasıyla yine halktan seçilmiş kişilere bu yemekler düzenleniyor. Ha oranın başı bunlar benim cebinden bir kuruş devletin parasına dokunmayın diyorsa isterse yetmiş milyona iftar versin.
devletin, milletin menfaatine bir netice doğurmayacaksa, nüfusun tamamından helallik almayınca haramdır. yediren içinse kul hakkıdır.
seçilmiş kişiler? belediye iftarlarına isteyen herkes yer bulabildiği ölçüde katılabiliyor. fiş fatura kesip işin çakallığına duranlar varsa da kendi bilecekleri iş, hesabını kendileri verecekler.
harbi bu ne amk ben belki ateistim ve benim paramla müslümanlar tıka basa yemek yiyor. beni de rahatsız etti şimdi bu durum.
Tüketim toplumunun, israfın göstergesidir.
ah be hacı abiler keşke olay sadece iftar vermekle kalsa. senin benim, herkesin vergileri ile kimleri ihya etmedi ki bu hırsız müslümanlar.

hatta aralarında bu milletin amına koyanlar da vardı hatırlatayım dedim.
O yemeğe ihtiyacı olanlara verilsin, helal hoş da olsun. Ancak karnı tok sırtı pek insanlara sırf şirinlik olsun diye peşkeş çekiliyorsa zehir zıkkım olsun.
bence ramazan dışında da verilmelidir. kamu kaynakları zaten herkesin malıdır. ihtiyacı olanlar gitsin yesin. bir tek ramazanda veriyorlar ve ben bunu sınırlı görüyorum. bazılarının geçimi zor, belki parası yok. gitsin yesin işte. o siyasilerin yedikleri neyin malı acaba? bindiği arabalar, kaldığı lojmanlar kimin malı? kamunun. yani bu insanların. dolayısıyla belediyenin yemek hizmeti sadece ramazanla sınırlı kalmayıp her gün uygulanmalı. ihtiyacı olan gitsin oradan yesin.

sadece bu hizmetin belli bir siyasi fikre yaranma adına gösterilmesi sıkıntı olabilir o kadar.
kamu kaynaklarıyla yüzükten gemi elde edebilmek,
kamu kaynaklarıyla akraba,eş dost zengin etmek,
kamu kaynaklarıyla seçim kazanmak,
kamu kaynaklarıyla saraylarda yaşamak,
kamu kaynaklarıyla binlerce korumayı peşinden sürüklemek,
kamu kaynaklarıyla kürsüden canının istediği herkese hakaret etmek,
listesinde bir maddedir.
Devletin büyüklüğünü, gücünü göste..

Şaka şaka.
Halkın parası nasıl çarçur edilir onu görüyoruz.
Geçen buralarda bir belediye iftar verdi. Benim huyum değildir gitmem öyle yerlere. Yalnız dikkatimi çeken bir şey gördüm. Iftar programı bitmiş Teravih namazına girmiş millet bende caminin yanından geçiyorum yürüyerek. Baktım caminin tam giriş kapısının yanına ve cami avlusundan tarafta kalacak şekilde bir siyasi partinin standı kurulmuş. Bu partide sözde laikliği savunan bir parti. Lan dedim siyaset ne pis bir şey böyle. Içerde kaç tane takiyyeci namaz kılıyordu kim bilir?