bugün

kalana tabiki de kalan hep bişeyleri eksik yaşar....

Her şey aynı bir şey eksik....
ikisinede zor ikisinede.
Siktirip gidene hiçbir şey zor değil orası kesin.
en çok kim masraf yaptıysa ona zor.
gidenin neden ve nasıl gittiğine göre cevabı değişecek sorudur. eğer giden, sudan sebeplerle kıra döke gittiyse kalana düşen şükretmek, mutlu olmak, hayattan daha fazla tat almaktır.
Onu bilemem ama siz en iyisi "tutmayın yol verin, gidene gidene".
senin olmamış bir şeyi kaybedemezsin zaten. Giden yansın yanım yanım.

Zor falan değil, alışır insan. Neye alışmıyor ki?!
gidenin de ne yaşadığını bilemediğimiz için, durum tam anlamıyla bir muamma.

arkadaşlar, unutmamak gerekiyor ki, hayat herkes için kalp kırıcı ve fazlasıyla zor.

'gerçekten seven gitmez' gibi içi boş argümanlar ile ben de bir aralar kendimi avuttum. normaldir, gençtim. romantik bakardım hayata. güneşin doğuşu büyük bir keyif verirdi, anılarım da dün gibi tazeydi.

tek bir gerçek var, hayatına kaldığın yerden devam etmen gerekir. zira, birisinin gitmesiyle veya kalmasıyla hayat durmuyor.

kendi dünyamızın en önemli figürleriyiz, bu su götürmez bir gerçek. önemli olan ve bilinmesi gereken tek gerçek, bu gerçektir. sabah uyanman ve işe gitmen gerekirse, bunu yapmak zorundasın.

çok sevdiğim bir şiir; 'bilirim, yine yeşerecek bir çiçek bulursun bir dalda' der.

bu lafın önemini size anlatmam mümkün değil. uzunca bir gönül hikayemin, tek cümlelik özetidir şu dize, laf veya cümle.

eminim, siz de bir gün yeşerecek bir dal bulacaksınız tekrar. sıkıntı etmeyiniz.