insanoğlunun bilindik doğası, hep kendinde olmayanı ister. niyeyse artık...
gözlük kullanmamak için lens takarken bir de renkli olsun isteğiyle ortaya çıkmış eylemdir.
embesillik örneği.
hayır bu embesilliğin sebebi kişinin yapay yoldan güzel görünmeye çalışması falan değil, bana ne moruk, isterse götüne havuç sokup gezsin güzel olcam diye, kendi bileceği iş.

benim takıldığım nokta, hangi insan güzel görünmek uğruna böyle bir çileye katlanır anlamıyorum lan.. batması var, kayması var, solüsyonu var, kutusu var, mikrobu var, ebesi var, ebesininki var.. yeşil gözlü ve 4 derece miyop olan biri olarak söylüyorum ki, kahverengi gözlerinize kurban olun siz.
renkli gözlü olsa nasıl görüneceğini merak etmiş kişi eylemi olabilir. bir de renkli gözlüyken kahverengi lens takanlar var. onlara uygun sıfat gelmedi aklıma...
gereksiz bir hareket. allah o gözleri o rengi vermişse onu değiştirmek de çok anlamsız. yaratanın kararını beğenmemezlik yapmak inanan bir insana da yakışmaz.

beğenmeyen beğenmesin.
gözlerinin bayat balık gibi baktığını hiç kimse söylemez mi acaba? gerçekten sevenleri olmayan insanlar olabilirler.
gözlerindeninin yapmacık rengi ile şak diye anlaşılır.

düşünün misal sarı ile kırmızı üst üste gelince ne çıkar? turuncu.

e şimdi kahverengi ile maviyi üstüste koy ne çıktı? düşünme lan, mal gibi bişey çıktı.

yahu malzeme belli, sen tekrar dünyaya gelmediğin sürece kendini üzecek bir fertsin. lensle olacak bir iş değil ki bu.