bugün

elit takılıyoruz hesaabıı, sağa sola hava atmak için söylenen söz.
aba altından sopa göstermekte var tabi işin içinde! falso yaptığı zaman bu kişi, afyonum patlamadı daha(!) numarasını yapan kişidir.
Her kahve ayıltmıyor zaten insanı, bu sadece insanların kendi kendine inanmak istedikleri bir şey.
Ay götüm zaten ayılsa dünyayı kurtaracak.
Bağımlılığını her yerde dile getiren insan değil. Sabah kalkar kalmaz deli gibi gözü kapalı kahve, bardak ve sıcak suyu eline geçiren tiptir.
Anlayamadığım insandır, anlayamamamın sebebi kahvenin bana yasak olmasından kaynaklıdır. Arada kaçamak yapsam da bilemiyorum ama bazıları zift gibi yapıyo onu asfalt yala daha iyi bence.

Kaliteyi düşürür mü, çıkarır mı? bilmem ama fazlası zarar galiba.
ben degilim cunku uykum varsa kahve falan caresiz kaliyor.
Aşırı ezber içeren derslere çalışırken edinilmiş bir alışkanlıktır. Bu derslere deli gibi sabahlara kadar çalışırdım ve sınav anında enerji düşüklüğü yaşamamak için iki üç saat erken uyanır, notlarımı okurken güzelce kahvaltımı eder ve bol bol kahve içerdim. Tabi sınav sırasında genelde çok aşırı hızlı bir şekilde kağıdımı bitirip ikinci kez kontrol bile edemeden tuvalete koşardım. Onca kahveyi içince haliyle ehhem. Ve bu metod başarılı olduğu için bunu her sınavda tekrarlardım. Böyle böyle alışkanlık oldu. Şimdi asla kahve olmadan edemiyorum. Bağımlısıyım. Ve en sevdiğim bağımlılığım.
bu yüzden midem artık bana "senin ağzına yüzüne ...." küfrünü yapıyor. ancak yine de kahveyi seviyorum çok seviyorum.
Bu alışkanlığını bırakırsa zaman içerisinde daha zinde uyanacak insandır.

Hayat kalitesini düşürür.
yine bir dayatma adeti zaruret haline getirmiş insandır.

yıllardır sabah 7'de kalkıyorum, hiç de öyle sabah kahvesi adetim falan yoktur, hiç de baygınlık falan çekmedim. çakı gibiyim çok şükür.

siz dizilerle, filmlerle vs. size dayatılan her sabah bir kahve çakmak lazım dayatmasına balıklama atlarsanız kendinizi böyle şartlandırırsınız. ondan sonra "içmeden ayıkamıyorum" psikolojisi.

yerli ve milli formülü veriyorum: sabah allahın izniyle sağlam bir duş alıp çakı gibi oluyoruz. iç çamaşırını vs değişiyoruz. tertemiz taze bir şekilde yola çıkıyoruz. yolda batılı götleklerin pozitif enerji laga luga dayatmalarını da yemediysek bir dua seansı yapıyoruz. bi ayetel kürsi serisi ardı ardına. böylece güne kapitalizme alet olacak bir yarış atı olarak değil, dünyanın ölümlü,geçici olduğunu bilerek başlayacağız ve paranın kölesi olmayacak, para için her pisliği hyapmayacak, sözde "başarı" için ömrümüzü harcamayacağız. sadece helalinden bol rızık için, allahın rızası olacak şekilde hayırlı işlerde çalışacağız.

ofise vardığımızda da bir çay gömdün mü ohhhh.

not: tabi kahvaltıdan hiç bahsetmedim ama onu zaten yapıyoruz inşallah. onu da öyle yine dizilerde dayatıldığı gibi marketlerde kutularda satılan gevreklerle falan değil türk usulü yapıyoruz.

sonra görelim bakalım nasıl bombastiksiniz.

bir diğer not: kahveye karşı değilim, severim. dayatmayla gelen koşullanmaya karşıyım.
Boş beleş insandır.
Babasının evinde filtre kahveyle güne başlıyordur. Lan içtiğin granül kahve neyin derdindesin?
Çay için söyleseler anlarım.
Günaydın
Hala uyuyor olabilirim.

Edit: baklava yanında ayran içenler normalken pasta yanında domates yiyenler garip sayılmamalı

görsel
benim. gece işe gittiğimde bir fincan kahve ile bi tek sigara atmazsam kendime gelemem.

kahve de olmasa sabaha kadar kim uğraşacak arapla rusla.
Samimiyetsiz insandir. Sabahları uyanamam yoksa diye hayiflanir.
Var böyle özenti kekolar.
Tercihen veya zorunlu olarak düzensiz Bir Hayata veya Uyku Düzenine Sahip Olabilirler Kendileri.
Muhtemelen sigara içen insandır. Aslında kahve bahane oluyor çünkü, sigara tek başına gitmediğinden.
Kahve yalnızlığı sever, bende ...
benimdir. bulasik suyu kahvelerden bahsetmiyorum yalniz. duzgun bir filtre kahveden bahsediyorum. zira o kirmizi kupalara koydugunuz sikko kahveler les. nasil iciyorsunuz lan onu?

kalkarim muzik esliginde icerim kahvemi maillere bakarken. ha ben sizin gibi 09:00da uyanmiyorum. 04:30da ayaktayim bunu da hesaba katin tabi.
Topuklu ayakkabi, gomlek, belden diz alti pileli etek, duz sari saclari olan bayan soylemi. " ayyy bugun kahve icmedim kendime gelemedim." Ay gotum.
Veletler anlayamaz bu insanı.

Biz de çocukken böyle değildik. Kahve içmezsek Öğleden sonraları ofiste otururken uyuklamaya başlayacak kadar yaşlanacağımızı hayal bile edemezdik.

Neyse üniversitede zor bir bölüme kapağı atarsanız anlarsınız kahvenin nasıl vazgeçilmez bir nimet olduğunu.
O kadar nefret ediyoeum ki kahveden hatta kokusı bile itici bence.
Ben kahveyi sadece sevdiğim ve değeri hayatımdaki herşeyden önemli olan insanla içerim. Oda bir iki kişi. Üç olmadı daha.
O insanlardanım. Fakat ne plaza insanı ne de özentiyim. Küçük yaşlardan beri ciddi miktarda kahve tüketmenin; migrenin, verimsiz uykunun etkisinden mütevellit uyandığımda en az 2 kupa kahve içmedikçe ayılamam. Üstelik bu uyandığımda içtiğim yalnızca 3-4 saat için. Daha sonra gün içerisinde sürekli kahve -kafein- takviyesi yapıyorum.
plaza insanı olması muhtemeldir.
irlandalılıların nefret ettiğidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar