bugün

benim de ilk sayfada 5 kez oylanmış bir entrym var ama şahsen kendi adıma gerizekalı olduğum için para mara almadım.
türk sinemasının iyiye gittğinin işaretlerinden. fenomenlerden bu kadar iyi bir film beklemiyordum açıkçası.
açık saçık sahne yok. sadece komedi. bence bu haliyle bile gayet iyi film.
kafalarınız karışıksa bu filmi izleyin. iyi gelir. adamlar güzel iş yapmış. boş boş yorum yapmayın.
eğlenceli bir haftasonu ya da haftaiçi akşamı için bire bir bir film olmuş. emeği geçenlerin emeklerine ellerine sağlık.
yapılan güzel işleri takdir etmek lazım. kimse oscarlık demedi ancak zaten adamların oscar gibi dertleri zaten yok. amaç eğlendirmek. bunu da hayli başarmışlar.
sırf metin akpınar'ı sinemada görmek için bile izlenmesi gereken film. çok sık görmüyorz ustayı.
berbat bir film, kesinlikle gitmeyin.
aslında sömestr filmi tadında. sanki biraz erken olmuş vizyona girmesi. sömestrda girse daha çok gişe yapabilirdi.
direkt konuya giriyorum. (gülme efekti hıghıhıgıhıgıhıgı.. hıghıhı..) evet nerde kalmıştık. yılın en çok beklenen komedi işiymiş. sözlükte sordum ''sen bekliyor musun'' diye sorduklarımın hepsi ''hayır'' dedi. eee.. ben o kadar kişiye sordum, kimse beklemiyor muş. bunun bir tanesinin bekliyor olması lazım değil mi ? düşünsenize bekliyormuş.

- ne bekliyorsun abi ?
+ komedi filmi
- geçiyor mu buradan
+ geçiyor dediler
- iyi

uzun bir süre sonra;

- yaaaa... nerdesin yaaa... bütün yıl seni bekledim ben. yha.. şaka gibisin.

neyse konuyu dağıtmayalım. şimdi bu yapım benim gözümde nasıl biliyor musun ? hani bazı evleri şey diye satıyorlarya, doğayla iç içe. hani istanbul'un merkezinde, metrobüse 5 dakika mesafede ama roketle. yalan yani. bana göre siz bu yapıma vereceğiniz yapımı, ümmiye koçara vereydiniz daha iyi yazardı. en azından bilinçlendirirdi milleti. bak recep ivediğin bile bu toplumda bir karşılığı var. tarzı konuşması vs.. ama tiplerin yok oğlum.

insanlara her zaman, bu tip yapımlara karşı bilinçlendirmeye devam edeceğiz. döndürebildiklerimiz bizimdir.

kısacası; istatistikler mini etek gibidir. her zaman istenilen şeyi göstermez. her balon bir gün patlar. sinema sosyal medyaya benzemez.
insanların gülmeye ihtiyacı olduğu şu günlerde ilaç gibi gelmiş film.
beğenmeyenler herhalde akşama kadar kim ki duk filmleri izliyor.
iyi mi kötü mü bilmem. ama cumartesigünü mecburen gidiyorum. umarım iyidir. adamları tanımıyorum ama metin akpınarla güven kıraç var. onlar için izlenir.
normalde bir ulkede sinema ve sanat ta cita yukselir, bizde bu vine ve youtubcular sayesinde cita baya bi zeminlere indi.
rez alıyorum. filme gidip geldikten sonra eşsiz yorumlarımı sizlerle paylaşırım.
hakkında bu kadar entry girilince oscar aldı sandığım film.
o bu değil de. amma hayranı varmış kafalar denen adamların. gişe rekoru kırAR BU GiDiŞLEN.
gayet samimi ve içten bulduğum film. oyuncıuluklar çok iyi. müzikler ve kadro da. fenomenlerden böyle iyi bir iş beklemiyordum açıkçası. keşke hepsi böyle güzel işler yapsa.
gazetede, tvde internette ve nihayet sözlükte. her yerde kafalar ve kafalar karışık. sağlam reklam yapmışlar.
sözlükte karşılaştırmalar da yapılmaya başlandıysa el ele verip gidip izlemek gereken film.
Ben hayatımda, böyle güzel, eğlenceli bir film izlemedim. Oyuncular filmin hakkını vermiş gerçekten. Senaryo başlı başına bir baş yapıt. izlemeyen pişman olur. O derece yani. Mükemmel bir film. Harika, fevkalade.

Edit: para almışmışım bunları yazarken ne alaka. Keşke alsam.
sözlüğün de kafası karışmış. bu sene iyi kafalar karışık yaptı. izlemeyi zaten planlıyordum gerçi. sözlükle alakası yok. kafalar iyidir. adamdırlar.
sadece yerli filme sinemaya giderim. ayda bir olmadı iki ayda bir. bu sefer bu hakkımı bu filmden yana kullanacağım sanırım. sağol sözlük.
kafalar ekibini severim. ünlü olduktan slonra havalara girmeyen ender fenomenlerden. filmlerinin de iyi olduğuna adım gibi eminim.
izleycekseniz izleyin izlemeyecekseniz izlemeyin. tatava yapmayın. ben izleyecek olanlardanım bu arada.