bugün

yoksa erkek eziliyor aga .
son feministlerden olmakla beraber katıldığım düşüncedir.
zaman öyle kozmetik detayların zamanı değil artık.
ekonomik kriz hayat pahalılığı, her gün gelen zamanlar.
yarının ne olacağını bilemediğin bu zamanlarda,
allah her erkeğe, kendinden fazla maaş alan kadın verse keşke.
Hadi maaslarinizi söyleyin de ona göre davranalım arkadaşlar. Herkes kendi hinterlandini bilsin.
yoksa erkek oturup ağlar mı?
boş. benim eşimin maaşı benimkinden fazla olsa gurur duyarım la o kadınla.
Ne kadar ezik bir zihniyet..
Yok! olsun ki boşandığında o adama en ufak bir muhtaçlığı kalmasın.
böyle bir platformda bile kadını hala erkekten daha eksik bir varlık olarak görme sorunsalının devam ettiğinin göstergesidir bu başlık.
Kadının maaşı kocasının dizinin dibidir. Evet. Sizin bireyci, liboş, karı erkek eşitliği adı altında aileyi, sevgiyi tarumar eden zihniyetinize lanet olsun.
Daha çok çalışsın daha çok kazansın erkek de.
Oldukça saçma bir tez.

Cinsiyete değil ise uygun ucret politikası önemli. işte bunu tartışıyorsak olduğunu düşündüğümüz noktanın çok daha gerisindeyiz demektir.
yoksa söz geçiremezsin .
O eskidendi.

Ben bile babası toprak ağası kız bakıcam artık.
işte bu yüzden benim gibilerin aday kümesi oldukça dar. Onda da evlilere denk geliyoruz…

inanılmaz bir şanssızlık.
True sözlükdaşım yalnız olmana bakarsak düşüncelerinin hatalı olma payı yüzde kaç? Bunu bir düşün.
çağ dışı söylemdir. bilakis kadının maaşı daha yüksek olmalı bana göre .
tam tersini söylemeliydin.
bah hele bah.
bilakis kadının maaşı daha yüksek olsun erkeğine baksın felan .
doğru önerme.
evrimsel gelişim gereği daima kadın kendisini daha güçlü erkeğin yanında konumlandırmak ister.
günümüzde bu para ve statü ile ilintilidir.

kadın taş devrinde en uzun boylu, güçlü olanı isterdi ki ceylan avlayıp getirebilsin.
orta çağ'da en şişman olanı isterdi ki karnını doyurabilsin kuraklıkta.
şimdi de parası en çok olanı istiyor ki keyfini güdebilsin.

bunu kabul ediyorum. siz de yerinizi bilip itaat edeceksiniz. zira bu her zaman böyle oldu.
he yok köle mi arıyorsun diye soracak olanlar da kendilerinden daha düşük statü ve maaşta biriyle birlikte olmayacaklarını fark ederek susup yarramı yiyebilirler.

görüşmek üzere.
katılmadığım önerme, hatta kat ve kat fazla alabilir sonuçta parayı beraber yiyeceksek hiç sıkıntı değil.
%90 Evde kaldığımı gösteren önerme.

Neyse ki bekarlık sultanlık. Aynen öyle…