bugün

Sözlükte" pezevenk olmak icin hangi başlıkları açmalıyız?" sorusunun cevaplarindan biri olan başlık türü.
Edit:piclerin eksiledigi yorumdur.
Neredeyse çevremdeki kadınlardan nefret etmemi sağlayacak meseledir. Yahu bir insanın hiç mi derdi olmaz,hiç mi siklemez acaba ülkemize neler oluyor neler bitiyor diye. Ben bu kadar gerizekalı bir nesil görmedim az kendinize çekidüzen verin bilgilenin. 18-25 yaş arası tüm genç kızlara sorun 3 tane siyasetçiyi düşünerek anca sayabilirler. 15 yaşındaki erkek çocuğuna 3 siyasetçiyi sorun size ülkenin gidişatı hakkında her türlü soruları cevaplayabilir eminim. Halbuki biz erkekler istiyoruz ki kadınlar ülke yönetimi hakkında bilgili olsun,siyaset bilsin bizlerle muhabbet etsin ama olmuyor. Neyse sizi fazla meşgul etmeyeyim denize karşı ayaklarınızı sallayarak instaya boomerang çekin atın.
güvenlik sebebiyle konuşmuyor ve bilmiyor gibi yapıyorum. tek başına yaşayan bir kadınım. ateistim ve devlet memuruyum, konuşsam işimi kaybedebilirim. doğuda pkk sempatizanlarının çok olduğu bir yerde yaşıyorum, atatürkçü'yüm. bazen geceleri yalnız başıma evime dönüyorum, bana şiddet uygulamaları hiç de zor olmaz. kendi güvenliğim için dışarıda bu tarz meseleleri konuşmamayı prensip haline getirdim. elbette geçmişte yaşadığım deneyimlerden dolayı. hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranmak, sizi güvende tutar. ınstagramda yaptığım siyasi bir paylaşımdan sonra en az beş erkekten sen ne demek istiyorsun ya? içerikli hesap sorma mesajları gelir ama deniz kıyısındaki ayağım yüz like alır. hele ki bu saatten sonra beni korumayan, bana maddi manevi hiçbir şey sağlamayan, eksik sağlık-eğitim-adalet hizmetleri veren bu devlet için kendi güvenliğimi tehlikeye atamam.
Edit: Ve bu entry'den sonra hiç değişmez bir şekilde erkeklerden gelen mesajlar. Gerçek hayatta tanısalar dövecekler. işte bu yüzden konuşmuyorum.
Bugün de kadın olmadığım gerçeğiyle yüzleştiğim başlıktı. teşekkürler uludağ.
vatandaş olarak vereceğimiz bir oy.
tartışsak ne olacak?
irkeklerimiz tartışsın, stres atsın.
ama uslu uslu.
sonra küfürleşip, birbirinize giriyorsunuz.
erkeklerin açtığı ülke meseleleri başlıklarına dikiz: a. , m.m., g.t, p...s,vs.vs.
siz de haklısınız, erkeklerin en önemli memleket meseleleri bunlar. bunlardan arta kalan zamanlarda da birbirlerine küfretmekle, birbirlerini gaylikle suçlamakla meşguller. sizi memleket meseleleri ile ilgilenirken izlemek bazen eğlenceli, bazen mide bulandırıcı ama kesinlikle fikir verici.

deep not: eksi ne ayak ...koğğğktun muuu.. doğru diye.
görüyoruz sizin memleket meselelerinizi. karı kızdan başka başlığınız yok be. sizin gibileri kazıklayan kadınları çok merak ediyorum. nasıl süründürdüyse nefret saçıyorsunuz etrafınıza.
Hadi diyelim konuşuyor, napcaksınız aq bravo, aferin, alkış falan mı diceksiniz? hepinizin kadında aradığı şey seks boşuna kandırmayın kendinizi.
Konuşuyorlar.

Ama ülke olarak yönetici gibi davranmayı bırakmalısınız onun yerine 10 sayfa kitap okusanız daha faydalı olur.
bakın size empati nasıl yapılır öğreteyim. şuan bir kadın gibi düşünüp öyle bir entry gireceğim bu başlığa;

-3 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edilen bir ülkede yaşayan bir kadınım ben. her yıl yaşım 1 yaş artıyor. ve yaşımın her artışında başıma gelecek taciz, tecavüz olasılığı da artıyor. büyüdükçe, olgunlaştıkça, güzelleştikçe daha da tehlikenin içindeyim. gece sokağa çıktığım için tecavüzü hak etmiş oluyorum. veya dışarıda kısa bir elbise giydiğim için tecavüzü hak ediyorum. yemeğin tuzunu fazla attığım için kocamdan dayak yiyorum ve polise bile gidemiyorum. sayın cumhurbaşkanımızın kadın ile erkeğin eşit olduğuna inanmıyorum dediği bir ülkenin kadın vatandaşıyım ben. çok afedersiniz ama sikmişim ülke meselelerini. benim kendi meselelerim bana yeter...
gündemi tartışacak ve sorunlar karşısında fikir üretecek kıvrak zekalarının olmamasından kaynaklanan durumdur.
Erkekler konuşunca ülke kurtuluyo sanki aq. Boş konuşmaktansa susmak daha iyidir, herkes için.
bir kısmı konuşuyor, bir kısmı hiç ilgilenmiyor...

yahu bir de sanki erkekler siyaset konuşabilen, gündemi takip eden, söyleyecek iki sözü olan kadınlara bayılıyormuş gibi şikayet ediyorlar ya yemin ederim yalan. çoğu akıllı kadınlardan nefret ediyor.