bugün

evlendikten sonra sürekli ev işi yaptırılmaları sebebiyle bakıma zaman bulamamaları sebebiyledir.
zaten bi kocaya dayadım arkamı diye düşünüp kendine bakmamasıyla devam eden olaylar zinciridir.
bekar erkeği evlenmekten soğutabilecek durumdur. harbi soğudum şimdi.
unu eledik eleği astık kuş zaten kafeste diye düşünürler ama çok yanılırlar çok.
evine, eşine, kuvvetle muhtemel bir de çocuğuna bakmaktan kendine bakmaya vakit bulamama ihtimalini dikkate alıp biraz yardımcı olsanız belki sonuç daha farklı olabilir.
7 yıl sonra gelen edit: sanki geleceği görmüş gibi...
sadece kadında değil erkekte de görülen hal. hatta erkeklerin bir kısmı evlenmeden önce de bakımsız olabiliyor.
bakımlı olmanın sebebinin koca bulmak olduğunu öğretir insana.
çalışmayan ev hanımları ile ilgili durumdur.
(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
hele bir de çocuk varsa çok doğaldır.
kadın dediğin bekarken bile kendine bakmak için dünyanın çabasını sarf ederken, evliyken bir de evin işi gücü, çocuk varsa çocuğun derdi daha da zorlaştırır bu durumu.
erkek için söylemesi kolay tabii, tüyle kılla uğraşan kadın, makyaj yapması gereken kadın, oje sürmesi gereken kadın, saçına başına bakması gereken kadın.
tabii kadın bakımlı olmamalıdır demiyorum, sadece kadın biraz da olsun çaba sarf ediyorsa bu durum için erkeğin anlayışlı olması gerekir bence.
tabii ki kadın da evlendim nasılsa diye kendini salmamalı ama.
hem zaten evlenince artık aynı evde kadın da erkek de birbirlerinin her halini görüyor, erkek sadece suçu kadının bakımlı olmamasına buluyor bence.
kocalarını elde ettiklerinden, onların her halükarda kendileriyle sex yapmak zorunda olduğunu bilkiklerinden dereyi geçene kadar bakımlıdırlar. aldatınca da, neden aldattı? derler.
kendisine saygısının olmadığının göstergesidir. *
Kendisine saygısı olan,o güne kadar sırf kendini güzel ve bakımlı hissetmek adına özenli davranan kadının düşmeyeceği durumdur.
farklı bir ilişki yaratacak durumdur.

(bkz: evlendiği kadının osuruk kokusunu tanıyan erkek)
bakımlı olsalar bu kez de yok cart kremi parası yok zurt kremi parası falan filan diye şikayet ederiz. ah biz erkekler bazen çok şeyiz. neyiz bilmiyorum ama öyleyiz işte.
köprüyü gecene kadar ayiya dayi deme hadisesi.
istisnalar olsa da genelde çevrede görülen bir durumdur.
- ne de olsa kapakladık kerizi, daha da bakıma mı ihtiyacım var ki, dedikleri düşünceleridir.
2 yuzluluktur. Kandirmaktir.
bu yuzden ben evlenmeden oncede gayet bakimsiz, paspal, süssüz, makyajsiz dolasiyorum.beni alicak olan boyle alsin.
evlendikten sonra daha kotuye gitmem inan.
erkeklerin evlendikten sonra göbek yapmasıyla eş değer.
erkeklerle aynı oranda düşünceye sahip kadınlar.
erkeklerin kendisini salarak eşinin yanında yüksek sesle gaz çıkarma eşiğini geçtikten sonra, kadın kendisine bakmamaya başlamıştır.
erkeklerin ''belirli saatler içinde'' görüştüğü insanın,
normalde evin içinde de aynı şekilde dolaşmadığını kavraması sonucu ulaştıkları yanlış sonuçtur.
malesef beyler,
o kadın yine dışarı çıkarken, işe giderken makyajını yapıp,
en jilet elbisesini giyip,
en yakışan parfümünü sıkacak.
değişen kadının evli olması ya da olmaması durumu değil.
kadınların evlerinin içinde ''standart'' birer insana dönüşmesi konu.
yani nasıl ki sizler bir davet ya da düğüne giderken,
delik çorap yerine daha hali vakti yerinde çoraplarınızı tercih ederken,
evin içinde bu iş biraz daha acı bir hal alıyorsa,
kadın için de bu böyle.
evlilikle alakalı değil,
aynı yerde yaşadığında farkettiğin normallik bu.
kadından kadına değişkenlik gösteren durumdur. bakımlı kadın her yerde bakımlıdır zaten. evlendikten sonra bakımsızlaşan kadın varsa şayet, o kadının bakım anlayışı göstermeliktir. yani evlendikten sonra bakımsızlaşma yoktur, her zaman bakımsızdım ama seni kafesleyene kadar bakımlı taklidi yaptım vardır.
dayağa gerekçedir..
güncel Önemli Başlıklar