bugün

nasıl olsa artık kuş kafeste kime kendimi beğendirmem gerekiyorki peeh düşüncesiyle hareket eden hatunların kendini salıverme olayıdır.
erkeklerin evlendikten sonra göbek salmasına benzer bir durumdur.
Eşinden ilgi ve sevgi görmeyen kadınların boşvermişliğidir.
eşine yaptığı saygısızlıktır.
(bkz: erkeklerin evlendikten sonra göbek salması)
nasıl olsa evliyim kocayıda kaptım nıkahıda bastım mantıgı ıle kendısınede esınede saygısı olmayan ınsandır.
aslen, ''yatakta çırılçıplak görüldükten sonra ne bakımı necmi?'' diyen kadındır. hergün maden ocağından gelen 1.90 boyundaki kirli sakallı kocayı, jartiyeri gözükecek derecede kısa mini etek ve süper dekolte bir askılı ile karşılasa ne olur, karşılamasa ne olur? *
(bkz: insanların evlendikten sonra bakımsız olması) diye düzeltilmesi gereken başlık.
evlenene kadar yanında kötü kokmaktan haya ettiği kadının eline 1 haftalık çamaşırını tutuşturmaktan hicab duymayan erkekler kadar iğrençleşmiyor kadınlar, ne kadar bakımsız olurlarsa olsunlar. bakımsızlık ayrı, temizlik ayrıdır; en azından günümüzde. her türlü temiz olan ama kaşını ebru gündeş gibi sardalya kılçığına benzetmeyen kadın günümüzde bakımsız sayılıyor, bu da saçma bir kinaye. erkekler kısmını yine de çok iyi bilemeyeceğim, ancak otobüs yolculukları sırasında gayet iyi fikir verebiliyor burunlarımız.
(bkz: erkek korkuları)
(bkz: hatunların çocuk doğurduktan sonra bakımsız olması)
bir kadının önceden neden çok kokoş oldugunun bir sebep ve sonucudur.
araba olmadıklarına göre sorun olmaması gereken durum.

(bkz: on bin km bakımı)
(bkz: at avrat silah)
-evlendikten sonra götün çamaşır makinesine benzedi hanım.
+...

gece olur. ikilimiz yataktadır;

-başım ağrıyo.
+hadi ama.
-küçücük şey için koca makinayı açamam.
+bari elinle çitile.
gerçek olmadığının en büyük kanıtı eva longoria-tony parker evliliğidir.
hatun kişi dediğin evlendikten sonra 3 öğün yemek yapar, sabahları kahvaltıyı tam tekmil hazırlar, lezzetli yemek yapar, çocuk doğurur çocuk bakar, işe gider, eve ekmek getirir, yatakta kocasını tatmin eder, itaatkardır gıkı çıkmaz, mümkünse konuşmaz, istekte talepte bulunmaz, saçını süpürge yapar tüm bunlardan sonra da öyleee evlendikten sonra da bakımsız olmaz. (bkz: biyonik kadın)
sıkça karşılaşılan durum.
ev arkadaşımla evlendiğimizde birbirimizi bu konuda uyarmaya söz verdik.
not: sanki ev arkadaşımla evlenecekmişim gibi olmuş bu cümle.neyse.
(bkz: herşey karşılıklıdır)
evlendikten sonra kendini salma durumudur.
+neden kendine hiç bakmıyorsun?
-eh evlendik artık.
+ben seni bakımsız ol diye mi aldım.boşanıyoruz.
evlendikten sonra karşı cinsi etkilemek adına bir çaba içerisinde olmayacağını düşünen kadınlara has davranış.

ha, o kadar iş güç arasında bakım yapmaya zaman bulamıyor olabilir orası ayrı.
balığı yakalamak için olataya yem takandır.

sembolik terimler sözlüğü;
balık : saf koca.
yakalamak: kapak atmak.
yem : bakım.

sonuç; karı bakımsızdır, pistir.
(bkz: evlendikten sonra salivermek)
(bkz: evlendikten sonra bıyık bırakan kadın)
sonra aldatılınca ciyak ciyak ortalığı ayağa kaldırmalarıdır.

erkek güzel sever , bakımlı kadın zaten hep güzeldir.
Verilen şavaş kazanılmıstır.Artık kendisininde bir kocası vardır.Gerisi teferrüattır.

edit:bu entry ye eksi oy veren yazar arkadaşlarmızın bayan olma ihtimali %99.9 olduğunu düşünüyor ve haklı buluyorum kendinlerini.Yola devam.
erkeklerin evlendikten sonra futbola iyice bağlanmalarıyla aynı mantıktır... kadın arada sırada görüşebildiği sevgilisine en hoş haliyle görünmek ister, erkekte sevgilisiyle görüşebildiği zamanları futbolla öldürmek istemez. yani beraber geçirilecek zamanı mükemmelleştirmek için uğraşırlar. evlendikten sonra ne de olsa bütün zamanlar onlarındır, o yüzden pekte önemsemezler. olması gereken tabii ki beraber geçirilecek zamanı güzelleştirmek ama aynı zamanda kendisi gibi olabilmektir. kız normalde pek makyaj, bakım vs. yapmıyorsa sevgili ile beraberkende arada yapmayırversin, sevgili de bilir kızın sürekli bakımlı olmadığını. erkek ise maç izmeleyi seviyorsa arada belli etsin, ya bugün görüşmeyi çok isterdim ama çok önemli bir maç var, ben çok seviyorum futbolu vs. desin. evlendikten sonra kim ne ile karşılaşacağını bilsin.
Şöyle ki evlenirler,baktılar bi ton iş.Yıka ütüle bitmiyo salarlar kendilerini.yorgunum diye de pek önem göstermezler.