bugün

(bkz: suçta siyah sayılar)
bilecikliyim nasıl oluyorda ilk sırada bi siktirin gidim...
liste kafadan yanlış, bu ülkede bilecikli yok ki nasıl birinci olmuş. var mı bilecikli gören, ben hiç yok diye biliyorum.
listenin gerçek halini söyleleyelim bir de. o az olduğu söylenen şehirlerde bir kadın şiddet görüyorum diye ne polise ne mahkemeye gidebilir. çünkü aile içinde infazı kesilir. dayak yese bile bunu kimseye şikayet edemez. yani adli makamlara yansimaz ise haliyle olay yok gözükür. ama bu orda şiddetin cinayetin her türlü şeyin olduğu gerçeğini gizleyemiyor ne yazık ki.

yani rakamlar istatistikler her zaman doğruyu anlatmaz size.
ülkede mantar gibi biten hukuk fakültelerinden mezun olan avukatların kalitesi ve zekası konusunda fikir veren liste.

yavrum ona bakarsan eminim suudi arabistan'da yargıya intikal eden kadına şiddet olayları sıfıra yakındır.
kadına şiddetin en az olduğu illerde "kadın" diye bir kavram yok "köle" diye bir kavram var ve insan yerine koyulmadıkları için sıkıntı çıkmıyor.
Istanbul dur o. Günlerdir yer yerinden oynuyor. Komşuda bir kavga olunca aile işidir diye görmemezlikten gelen bir toplumuz. Kadının parası ve gücü varsa kendini savunuyor bazen o da yetmiyor. Allah merhametlilerle karşılaştırsin.