Sözlükte farkettiğim bir olay. Hatta soyle diyebilirim bir yazarin kadin mi erkek mi oldugunu anlamak istiyosaniz direk girilen entry ve baslik oranina bakin. Turnusol gibi bisey.

neden boyke peki?

Simdi burdan cok ciddi sosyal mesaj cikicak bakin. Baslik acmaz cunku kadin tartismayi baslatan kisi olmak istemez. Insiyatif almayi da cok sevmez. Kadinlar daha onceden acilmis konular uzerine yorum yapmayi sever ki bu da dedikodunun doğuş sebebidir.

ayrica kadinlarin baslik acmamasi, dedigim gibi yaratici olmaya calismak yerine olay hakkinda yorumda bulunma gibi durumlar bence kadinlarin toplumdaki bastirilmisliginin da bir gostergesidir.

henuz bi istisna gormedim bu genellemeyle ilgili.
fotoğraf paylaşıp veya "ay ben kızım" diye entryler girip,

ilgi çekmeye çalışmaktan sıra gelmemesinden dolayıdır.
Erkeklerde kaydadeğer meme olmamasından kaynaklıdır gardaş. Patlak erkek diyemiyoruz. Malum butun başlıklar da ona endeksli bu sözlükte. Daha önemli şeylere kafa yor dicem de boş yani.
Toplum baskısındandır, korkak oldukları ve cesur olamadıklarındandır.

Biri de çıkıp erkeklerle ilgili seksli başlık açamaz. Içinde yaşar anca. Neyse korkak ve ezik olduklarındandır.
ben bir çeşit mahalle baskısı yapan sözlük insanları ve altına yapılan yorumlar yüzünden kadın yazarların " aman ağzımızın tadı bozulmasın" mottosuyla hareket ettiklerini düşünüyorum. bu yüzden geride kalmayı, çoğu başlığa susmayı, aslında söylemek istediklerini söylemediklerini biliyorum.

tıpkı sosyal yaşamda ki gibi bir bastırılmışlık. yani sözlük türkiye' nin aynası.
(bkz: kafan çok güzel yeni mi)
kadın olduğunu belli etmeyen kadın yazarların sözlükte sıklıkla erkek sanılması nedeniyle oluşan bir önyargı.
ne açacağız yahu. enayiler sağ olsun mesaja boğarak yeterince iyi hissettiriyor kendimizi.
Bu bir tespittir. Olta diyenler falan olmuş. 27 yaşındayım beyler geçtim o işleri.
Sol frame e bakınca pek ilham gelmiyor nedense. Ne yani meme arasına bilmem ne koymalı cinsel sex diye başlık mı açayım. Diğer başlıklar da pek ilgi görmüyor.
yo yalandır. iftiradır.

açıyoruz efendim.

447 olmuş daha ne yapalım size.