bugün

kıskanç olmayan bir yoktur. kadınlar gözünün üstünde neden kaş var diye bile kıskanabilen canlılardır. ikili ilişkiler deki en gereksiz kavgaları çıkartan kadının kıskançlığıdır .
en rezili kadının kadını kıskanmasıdır.
en az erkek kıskançlığı kadar kötüdür.
bitmez.

kadınlar birbirini hep kıskanır, otu boku kıskanırlar. daha küçük yaşlarda saçı daha güzel olanı, boyu daha uzun olanı kıskanıp kırmaya çalışmaya başlarlar. hormonları doğru dürüst çalışmaya başlayıp birilerinden hoşlanmaya başladıkları zaman hoşlandıkları çocuğa daha yakın olanları falan kıskanırlar. büyüdükleri zaman da daha zengin olanı, daha rahat yaşayanı, işte ne bileyim evliliği daha iyi gideni falan kıskanırlar. kadın kıskançlığının bittiği an kadının öldüğü andır. o kadar.
iyi arkadaş falan dinlemeden her türlü kıskanan tipleri en fenalarıdır. utanmadan kendilerine bakmadan kıskandıkları güzel kızı gömerler. bunlar için
-boyu uzun olan deve kısa olan cücedir
-düzgün bir burun mutlaka kemerlidir
-kıskanılan kişi düzgün bir fiziğe sahipse; değildir. sıskadır o
-ten rengi bile bir gariptir beyaz tenliyse esmer, esmerse karadır o kara
-etrafta dolanan fıstık gibi kızlar varken kıskanılan kesinlikle o grupta değildir güzelse de makyajla güzeldir zaten
-erkekler daima kısa olan kızları daha çok beğenir
vs. vs. derken liste uzayıp gider.

aslında bu kıskançlığın bir üst modeli vardır o da bir erkeğin güzel bir kızın fiziksel özelliklerini kıskanmasıdır. bunu da başka bir başlık altında bilahare işleyeceğim efendim. esen kalın.
hic cekilmez.
bunlar eskide kaldı dedirtir.
erkek: seni seviyorum aşkım.

kadın: sen git bugün o alışveriş merkezinin otoparkının çıkışındaki benzinliğin önündeki kırmızı ışıklardaki yol verdiğin kadını sev.
insanı hemcinslerinden soğutan kıskançlık.
sevgilisini kıskanmasından çok daha iticidir arkadaşını, dostunu ya da hiç tanımadığı başka bir kadını kıskanması.
kadın kadına versiyonu daha tehlikeli olan kıskançlık türüdür. bir kadının ya da bir erkeğin sevgilisini, eşini vs. kıskanmasını anlarım. onu kimseyle paylaşamama duygusu kıskançlığın temel sebebidir. fakat bir kadının diğer bir kadını sebepsizce kıskanmasını hiçbir allah'ın kulu bana izah edemez. buna kadın kıskançlığından ziyade kadın hasetliği, kadın fesatlığı demek daha doğru olabilir, kıskançlık yanında masum kalır.
kadınlar beraber vakit geçirdiğinde periyotları çakışırmış ve hepsi aynı zamanda acayip duygusal olmaya başlarmış varsayımı en iyi örneğidir.
vücutta gelişen olayların kadınların belirleyici özelliklerinden olan özel günler olarak bildiğimiz regl dönemini bile kıskançlıkla yönetebilmeleri onların bu özelliklerinin ne derece ileri seviye olduğunun en büyük göstergesi.
kıskanmayan kadın da erkek de ölsün amk.
mantık ve dayanak gereği duymayan kıskançlıktır.

sene 2008...

hatun kişinin okul çıkışına gidilir, istanbul üniversitesi fen fakültesi kapısına varıldığında biraz beklemek icap eder ve kulaklıklar takılarak demir parmaklıkların dibindeki yükseltiye göt, itina ile yerleştirilir(oturmak işte bildiğiniz). derken yoldan geçen bir hanım kişi tam hizanızda durup da başını eğerek size bakar(hani vardır ya "ben seni nereden tanıyorum bakışı" heh öyle işte) derken bu hanım kişinin lise yıllarından melek adındaki bir arkadaş olduğu hatırlanır ve kulaklıklar tek elde toplanarak selamlaşma faslı aşılıp da "ben burda sevgilimi bekliyorum" kelamları tamamlandığı sırada sevgili kişisi ile yakın arkadaşı yasemin kişisi gelirler;

- hayatım kusura bakma beklettim.
+ önemli değil bebeğimcks mcks...
+ ıı melek, sevgilim ve sevgilim melek de liseden arkadaşım. hadi memnun olun siz... naber yasemin mcks, mcks...
* merhaba...
- sana da!(evet, bildiğin ünlemle bitirdi cümleyi hanım kişi)
* poi, görüşürüz gene.
+ görüşürüz melek, dikkat et kendine.

sonra yola koyuluruz ama bariz bir sıkıntı var hatunda;

+ hayırdır, bu surat ne?
- yok bişey.
+ hee zaten ne zaman bişey yoksa böyle olur senin yüzün hep.
< :D:D:D
+ yasemin gülme de olay ne, biliyorsan sen söyle bari allah rızası için...
< yok ben de bilmiyorum.
- ya kızla tanıştırdığında neden sevgilin olduğumu belirtmedin?
+ yuh diyorum.
< a aa sen, benden betersin canım ya. adam, daha ne diyecekti?
+ dur, dur sen karışma yasemin!
- dedin mi gerçekten?
+ yuh mu?
< :D:D:D

burada da bitmez bu iş, daha bir de gece yattığınız sırada gelecek itiraf vardır;

- hayatım?
+ evet.
- uykun var mı?
+ yooo...
- yaramazlık yapalım mı biraz?
+ cıks, sen cezalısın bugün.
- ya ama ben duymadım dediğini orada.
+ ...
- bi de biz gelirken kız saçıyla oynuyordu senle konuşurken, yasemin dedi ki "bak orospuya bak, nasıl da kur yapıyor dedi, ben de onun etkisinde kaldım sanırım"
+ o zaman duble yuh diyor ve beni korkuttuğunu itiraf etme gereği duyuyorum ben de.
- ya ama ama ama...
+ bu, sululuk yaparak kurtulabileceğin bir şey değildir bilesin. iyi geceler...

gibi gibi gibi...
arada bir bağ yoksa bile sizi tanıyan beraber çalıştığınız bir kadın tarafından da kıskanılabilirsiniz. dozajı değişerek sizi zor durumda bırakabilir.
soğutur,
gına getirir,
bezdirir,
bunaltır bazen..

ama gerçek şu ki sizi kıskanan bi kadın varsa kıymetini bilin yine de,
bir kadın sizi kıskanmaya başladıysa o aşk tır..

aslında kıskanmıyorsa sebep aramak lazım kısaca..
Düşman başına verilmesin, amin.
tadında güzeldir. genelde tadında kalmaz boku çıkar orası ayrı.
sevgilisini, eşini kıskanması doğaldır da başka bir kadını kıskanması söz konusu olunca gayet ürkütücü bir hale gelen kıskançlık. gözlerinden ateş bile çıkarabilirler.
limidi kaçmadığı sürece normaldir.
aştığında işe işin fokunu çıkarır. gözü döner ve yumurtası çalınmış ejderhaya döner.