bugün

hele kavga eden kadınları tanımıyorsanız hepten çaresizliktir. Sırtınızı dönüp gitmek bir tercih meselesi ama ya orada durmak zorundaysanız?...

Geçen yıl 2012'nin sonları bursa medical park hastanesinin arkasında vakıfbank'ın önünde kavga eden iki kadının ortasında kalmıştım. aslında 3 kişilerdi biri 30'lu yaşlarda diğeri 22-23 yaşlarında kavga etmeyen sadece ayırmaya çalışan ise 30 yaşlarında biriydi. Bankanın önünde sessiz sakin sigaramı yakmış arkadaşımı bekliyordum birden 3 kişi tam önümde tartışmaya başladı sanırım biri birinin dizüstü bilgisayarını kırmış ve yaptırmak için servise götürdüğünde 800 lira demiş. o da bu kadar parayı şuan veremeyeceğini söylüyor bilgisayarını kırdığı arkadaşını. o 30 yaşındaki abla birden bire hücum etti zayıf ve çelimsiz kızın üzerine "oroossspuuuu verecekkksinnnn parraassınıııı orospuuuu" deyü saçından tutuk ileri geri sallamaya alttan da dalsım misali diz koymaya başladı. o çelimsiz ablamız da bir hamleyle bu ablanın saçına ellerini dolamış var gücüyle asılıyor 3.şahıs ise "yapmayın ne olur yapmayın" diye telkinlerde bulunuyordu. Yaklaşık 2 dakika bu şekilde izlemek zorunda kaldım gerçekleşen mevzuyu.

ikisi de birbirine o kadar sıkı sarılmıştı ki 3.ablanın çiftleşen kedi gibi kenetlenmiş bu ikiliyi ayırması mümkün değildi. En sonunda ne olursun birini tut çek yardım et diye bana çemkirdi bu iri yarı ablamız. tırsarak ve gelecek olası tepkiyi de göze alarak vücudumu yan döndüm ve zayıf olan ablayı iki kolundan tutup çektim... ııhhh! olmadı ilk deneme başarısızdı. bu arada genç olan ablanın üstündeki tişört tarzı triko yırtılmış ve üst taraf çıplak kalmıştı. işin garibi çevrede kimse siklemiyordu ben hariç... Bir allahın kulu daha gelip yardım etmedi. neyse ki 2. denemede ayırabildik bu iki düşmanı. Zayıf olan ablanın avucunda bir tutam saç, bilgisayarı kırılan ablanın elindeyse tişört vardı.

O gün kendinizi baya bir rezil ettiniz hakikaten deydi mi bir bilgisayar için?... muhtemelen de arkadaştınız aynı evde vakit geçirip pc niz kırıldığında göre.

neyse işte büyük çaresizlik azizim. allah kavga eden kadınların arasında bırakmasın hiçbir erkeği. yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.
baktınki seni takmayıp devam ediyolar kavgaya. "yeter lan ikinizi de sikecem şimdi" diye bağırın. hemen kaçarlar.
kaçacak yeri yoksa yere bakıp küfür eden erkektir. o an o siktiğimin yeri yarılmaz ki içine atlasın.

ilk anda doğaya yeni salıverilmiş hayvanat bahçesi doğumlu aslan gibidir. sonrasında iç güdüleri ile ortamdan bir şekilde uzaklaşması gerektiğini anlayacaktır.