bugün

kadınları çözümleyebilmiş hafif kaçık erkek tipidir efendim, kadınlar hiç sevmez böyle tipleri, kendilerinin gerçekte ne düşündüklerini bildiklerinden tiksinti verirler kadınlara. versinler helal olsun, bundan rahatsız oluyorsanız sizde evete evet, hayıra hayır diyin arkadaş, nasıl nefes alamayacağını bilemeyenler var etrafta yazıktır...
(bkz: maganda)
ruh hastası olması muhtemel erkektir.
pozitif düşünen erkektir.
penaltı atışı esnasındaki kaleci gibi düşünen erkektir.
-sağ tarafa bakıyo bu demek ki topu sola atacak pezevenk seni.
Yarın bir gün birine tecavüz etmesi olasıdır.
kadın hayır diyorsa o hayırdır diye düşünen erkeke göre dezavantajlı konumdadır. lan oğlum niye ısrar ediyorsun?
kadınları çözdüğünü düşünen ama çözememiş erkektir.
kadının (bkz: hayır dersem belki anla belki dersem evet anla) diye düşündüğünü sanıyordur. ama yanılıyordur muhtemelen.
(bkz: onun da gönlü var ama naz yapıyor)

kendini kandıran, karşısındakini de ısrarıyla bunaltan erkektir.
Kadın hayır diyorsa bu kal demektir. Sana ihtiyacım var lütfen beni terketme. Senşi seviyorum ve sensiz olamam. Bunu böyle düşünen erkek sabırlı olursa kazanacaktır..
kadın dayaktan hoşlanır aksi takdirde evi terkederdi diye inançlarımız bile var bizim.

tanım; eski malya dilinde eşşek siki afedersin.
''hayır'' tonlamasına göre bazen haklı düşünmüş olabilecek erkektir.

yarın bize gelsene film izleriz hede hödö..(tabii ki yemez)

-eeee.. ııı.. ya aslnda hayır yaaa... (hemen düşmek istemiyorum az daha zorlarsan olur)

-hayır.(nokta)
Erkek, şizofreni hastası olabilir.
kadın "hayır" diyorsa, bunun altında bir problem vardır erkeğin çözmesi gereken.
bu problemi anlayamazsan ve çözemezsen "hayır"ın anlamını bilemezsin,
bu ne diyor, baş mı kaldırıyor dersin.
işler karışır.
peki kadın evet diyorsa ne demek istemiştir, mantıksal çıkarımıyla çürütülebilecek görüştür.
ileride tecavüzcü olma olasılığı yüksek olan erkektir. *
reddedilerek tatmin olan erkektir.
- nazlandıkça değerin artar, kızım!

diyen annelerinin sözünü anımsayıp, nazlanma eyleminin bokunu çıkaran yurdum kadınına karşı,

- azimle sıçan taşı delermiş!

atasözünden esinlenerek, ısrarını sürdüren yurdum erkeği tavrıdır.

- ha! yanlış mıdır? yanlıştır ama doğrusu budur.
(bkz: Her kadın hayır der)
unutulmamalıdır ki bunun sadece küçük bir bölümü gerçekten hayırdır.
içine girdiği insanı heba eden sanrı. zira bugün hoşlandığı kıza manyaklık derecesinde bağlı olan defalarca reddedilmesine rağmen peşini bırakmayan binlerce genç bu dertten muzdariptir.
böyle düşünmesine karısının sebep olduğu erkektir.
kendini kandıran erkektir.
eşine tecavüz etmeyi hak zanneden ilkel erkeğin düşüncesidir.
bu alan razı veren razı pazarında skora bakmak lazım tabii. adam sürekli böyle ne dediğini bilmeyen hatunlarla teşriki mesai edip cukkayı da götürüyorsa kim itiraz edebilir. böyle erkeklerin bir halta yaramadığını söylemek, onları tahkir etmek, küçümsemeye çalışmak, satıraralarında 'ama bakın ben öyle bir erkek değilim' yavşaklığına yatmakla olmaz bu işler. insan olmak lazım.

hem bir anlamda kurban olarak lanse edilen kadının gerzekliğini gizlemeye çalışmaya da gerek yok. kadın gerzek işte, söylediği hayırı bile karşısındakine anlatamıyorsa, adam ne yapsın. ayrıca kadının zerafetinde hem sen ne diye hocaya yaranmaya çalışan müzevir gözlüklüler gibi 'ama bu erkekler hep böyle' yavşaklığından medet umuyorsun.