bugün

ceza ve ona yakın rapçilerin oluşturduğu tayfa. aslında tam olarak öyle olduğundan da emin değilim ama kadıköyde caferağa mahallesi, sakız gülü sokakta rep zımbırtıları yapan, satan bir dükkan. rap ile ilgilenenlerin takıldığı bir yer. (benim bildiğim kısmı bu kadar)
türkçe rapi tekeli altına almayı başarmış tayfa. bunlar olduğu sürece roy,sybra azazil gibi rapciler değil selo gibi dağdan inmeler adam yerine koyuluyor.
ayriyetten;
(bkz: ceza yalakaları)
rexx sinemasına on adım mesafede bulunan, içerisinde her daim gelen geçenlere bön bön bakan "hippi" diye tabir edebileceğimiz tiplerin dolandığı ilginç mekan.
türkçe rapin mabedi durumunda olan mekan,oluşum vs vs.eğer bir insanın dağdan,bayırdan inme olduğuna dış görünüşle karar veriliyorsa evet dağdan inme insanların adam yerine koyulduğu bir yer.türkiye'de hiphop kültürünün en güzel yaşandığı yer.
"türk malı hooo türk malı heeey" gibi bir nakaratı olan, (bkz: türk malı) dizisinin jenerik müziğini yapan tayfa.
türk rapinin rezilleri.
kadıköy acil türkiyede rap kelimesinin tek karşılığıdır. herkes krallığını ilan etme çabasına giriyor olsada, herkes kadıköy acil ve merdiven cru ekibininin tahtına göz dikmiş olsada tek gerçek şudurki saltanatın tek sahibi daima hanedandır. ve yine gururla belirtmek isterimki bizim hanedanımız epey köklü ve saltanata hakimdir
"rexx sokağında bi dükkandı kadıköyde orda takılıyorlardı falan, şimdi o tayfa craze önünde galiba" dükkanıydı.
aciz pireler topluluğu.
şimdiki gençlerin çocukların bol giyinip rap yapmasını sağlayan oluşum 2000'li yıllardan itibaren türkçe rap adına sayısız işe imza atan oluşum şu andan itibaren sayısız albüm sayısız konser yapıp rape olan sevgilerini göstermişlerdir. üstad cezanın içinde olduğu oluşumdur.
sansar salvo ve rapozof dışında tüm üyeleri vasat olan istanbul / kadıköyde ki rap topluluğu.

en piyasa işleri türk malı, yahşi cazibe, alemin kıralı gibi dizilerin müzikleridir.
her ne kadar kadıköy acil ismi geçse de müzikler rapozof tarafından yapılmış.

ayrıca adanalı dizisinin 54 . bölümünde konuk oyunculukları söz konusudur. http://ulu.so/umsp1o

cezanın desteklediği bir tayfadır.
rapozofun yaptığı kaliteli işler vesilesiyle isim yapmış kadıköy tayfası.
türkiye'deki tek sağlam rap oluşumu.
lise yıllarını bu grupla konserlerle albümlerle geçiren gencin çok şanslı olduğunu düşünüyorum, şahsen ben kendimi öyle hissediyorum.
ceza tarafından oluşturulmuş içerisinde teknik açıdan sağlam rapçiler barındıran oluşumdu.
isimlerin olgunlaşması, türkçe rap müzikte tayfacılık akımının oldukça göz önünden kaybolması, daha bireysel ve profesyonel işlerin baş göstermesiyle, tabir-i caizse, yok olan oluşumdur. baksanız ruhu elbet kadıköyde bir yerlerdedir tabii fakat nerede o eski şaşalı dönemleri...
oluşumun direği selo başkan en son sedat peker için şarkı yapıyordu işte...
şafak sezerin kazık attığı grup. sözüm ona şafak sezer kolpaçinonun müziklerini yapması için selo ile anlaşmış. selo 14 kişilik bir oluşumla kolpaçino için albüm yapmış. fakat şarkıları beğenmeyen şafak selonun telefonlarına çıkmamış. bu arada fuat ergin de işin içindeymiş. oldum olası sevmem fuatı zaten. adamın tipinde var bi satıcılık. ha şafak sezeri hiç hiç hiiiiç sevmem. ee be kadıköy acil sen ki rap e damga vuran mc ler barındırırsın içinde. ne işin var kolpaçinoyla ne işin var şafak sezerle.
istanbul rap mafyası olmaları haricinde gayet de güzel işleri bulunan ama malesef rap mafyası olarak kaldıkça çöp kutusundan çıkamayacak tayfa.

aralarında hiç sevmediğim:alaturka mavzer. saygılar.
Kadıköy dediğin bebek mafyası, fanları sübyan rapçi tayfası. Sözlerindeki Kadıköy, bu Kadıköydür.
kendilerini gangsta zanneden şizofreni hippi destesi. sağlam rap parçaları vardır ama.
pedofili derneği. liselilerle takılırlar biz gangstayız diye dolaşırlar

(bkz: kadoköy dediğin bebek mafyası) (bkz: fanları sübyan rapçi tayfası)
twitter'da kadıköy'de yaşayan gaylerin partner ararken yazdıkları tweet.