bugün

Birincisi kadir şeker kim? ikincisi izlediği bir filmin etkisinde kalıp adam öldüren birisine iyi biriydi denilebilir mi? Üçüncüsü ortada işlenen bir cinayet varsa katili aklamaya çalışmanın mantığı ne?

Joker zaten yaş sınırı olan bir film ve önünüze geleni öldürün de demiyor. Herkes neden böyle filmlerden etkileniyor, ben hiç kemal sunal filmi izleyip etkilenerek iyi, saf bir insan olanı duymadım. Katil, katildir bu herhangi bir filmin etkisiyle olmaz, içinde vardır zaten.
Ne alakası var amk tepkisine neden olan iddia.
muhtemelen jokeri iskambil destesindeki kağıt olarak biliyordur.

görsel

çocuk iyilik yapayım dedi ama hem elini kana buladı hemde kurtardığı kişinin yüzünden belki yıllarca hapis yatacak. ne bilsin jokeri batmanı robini falan..
kimin joker etkisinde olduğunun anlaşılamadığı başlıktır.
Saçma gelebilir ancak genç kitle arasında filmlerin etkisinde kalmak zannettiğinizden daha sık yaşanır. Peki neden özellikle joker filmi? Çünkü yeni sayılan ve hemen hemen herkesin izlediği bir film olması birinci sebep. Jokerin filmde işlediği cinayetler ise ikinci sebep. Ben bir joker özentiliği seziyorum. Filmlerde yaşayan insanlar zannettiğinizden daha fazla. Üçüncü sebep ise kadirin normalde hiç de pis bir tip olmayışı. Kadirin arkadaşları böyle söylüyor. Engelli insanlardan sokak hayvanlarina kadar yardımı dokunmuş. Peki böylesi birini bu cinayete yönlendiren şey bence bu filmdi. Dördüncü sebep ise kadirin joker filminden etkilenmeye müsait bir yasinin (19) olması. Komik ya da saçma gelebilir ama ben buna inanıyorum.

The dark knight rises filminin sinemasında joker makyajıyla tüm seyirciyi kurşuna dizen 17 yaşındaki çocuğu hatırlayın.