bugün

sahtekarca,yalan katarak,namussuzca ve ideolojik yapılan tarihçiliktir.

(bkz: şerefsizlik)
Adı duyulmamış x paşayı/ subayı(büyük ihtimalle hayali) tanık gösteren yahut hiçbir belge sunmayan ama herkes yanlış biliyor bi ben bilgiye sahibim mantığına sahip tarihçiliktir. Nesnellik gibi kavramdan tamamen uzak beyin yıkayan&dolduran bi yapıya sahiptir.
dr. rıza nur'un «hayat ve hâtırâtım» adlı eserinin basılmasını sağlayan kişinin kafasıdır, bazen iyi bazen kötü görüntü çizer.
Herkes yahudi dölüdür.
belgesizlik, sahte belgecilik ya da sahte belgeleri dayatırcasına savunmaktır. tarihi tek bir merkeze odaklı görüp, gösterip, dinleyicinin gözüne o merkezi abes bir şekilde sokmaya çalışmaktır. detaylı açıklamaları boş vermek, daha ziyade süslü yorumlar yapmaktır. siyasi bir görüşün temel unsurlarını kullanarak prim kazanacak palavralar atmak, karşıt görüşten herkesi de o siyasi görüşün azılı bir düşmanı olarak göstermeye kalkışmaktır. bir nevi entelektüel mastürbasyondur, meraklısı kitleler için.
Çomar tipi tarihçiliktir.
ateist komünist sovyet ordusuna , ayetel kürsi okutulmuş kumları attıran sıyrıktır.

hemde bunu stalin yapmışmış.

kaynak. çomar götüm.
islamın 6 olan şartını 7'ye çıkartarak akp'ye oy vermek diyen din anlayışına sahip bir zeka ve keşke yunan galip gelseydi diyerek şakır şakır Türkçe konuşan bir yunan olduğunu kanıtlamıştır.
kendisi trabzondaki ilk ülkü ocağını açan kişidir .aynı zamanda 3 ciltlik islam tarihi ve osmanlı tarihi yazmıştır. kemalistlerin ve muhtevası asimileşmiş nadanların sevmesi elbette beklenemez. bir şahsiyetin dostuda olur düşmanıda olur önemli olan dostlarının ve düşmanlarının kim olduğudur. 5-10 dakikalık kesitlerle kadir mısıroğlunun videolarını izlemişseniz sevmemeniz ve sövmeniz normaldir ancak bu sizin seviyenizi belirtir akil selim düşünen herkesin takdir etmesi gerek bir şahsiyettir. buğzettiniz ve muhabbet beslediğiniz kişilere dikkat edin zira kişi sevdiğiyle beraberdir.(bu hayattada öteki hayattada.!)
Sanirim sizin gibi muhalif kisilere fino kopekleri diyor.