bugün

muhafazakar bir mahalledeyseniz 10 dakika içinde kapınıza polis dayanmasıyla sonuçlanacak eylemdir.
Ev sahibinin görmesiyle kiraya %30 zammın gelmesine sebep olacak eylem.
Ne kadar ayıp, hep aynı şeyi de yapmayınız.
Ara sıra rakı kadehine süt veya ayranı da sulandırıp balkona çıkıp yudum yudum içmek lazım.
Ya da kolayı sulandırıp viski bardağı ile de yapılabilir.
Veya elmalı c vitamini katkılı maden suyunu şampanya bardağına koyup görsel olarak da farklı anlatım yapabilirsiniz.

Bu sırada dikkat edilecek husus; şarap bardağı seçerken beyaz kırmızı için dikkat edilmeli ve soğuk sıcak şarap içimi sırasında (kışın sıcak şarap içilmesi tavsiye edilir. Hele ki portakal zencefil tarçın karanfil ile hazırlanan sıcak şarap şifa kaynağıdır) soğuk şarap bardağını tutarken (soğuk şarap ile sıcak şarap için aynı bardak ile içilmez, aynı tutuş şekli olmaz) dikkat ederek komşunun genel kültürüne, âdâb-ı muâşeret bilgilerine katkı yaparsınız.

Hiç olmaz ise komşunuz hangi içki hangi bardak ile nasıl içilir, kadeh nasıl tutulur öğrenmiş olur.
Ne demişler?
Bana bir kelime öğretenin kırk yıl kölesi olurum.
Çok büyük sevaba girersiniz.
içinde havuç tanesi unutulursa karizma çizilir ama.
Yarında elma suyunu buz görünümlü bardağa koyarak feyk atabilirler. Sonuçta o da beyaz şaraba benziyor. insanları kandırıyollar abi. Ayıptır.
aşağıdan taş atılıp yere düşürülmesi muhtemel insan eylemidir. düşürünce naaparlar orasını kippalı cüppeli çember sakallı abilere sormak lazım..
dikkat ette sakallı mağdur oluyorum deyip 155 i aramasın

bah araarun 155 i haa.
işte o sakkkaallıınnın “mağduriyet” dediği bu...

Başkasının hayatına karışamamak...
Sakallı cübbeliye feyk atmak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar