bugün

maaş almamış erkektir. bir eziklik midir? öyle olmalı.

misal verecek olur isek; erkek arkadaşıma iki hafta önceden yanına geleceğimi söylemiş olmama rağmen -uzak mesafe ilişkisi- her defasına ''şuraya gidelim, buraya gidelim, şunu yapalım, bunu da seninle yapmayı özledim'' tarzı cümleler ile karşılık verdi. gittiğimde ise bana bahşedilen ve karşılaştığım cümleler arasında büyük fark vardı. sadece evde oturduk ve film izledik. akşam dışarı çıkmak istediğimi belirttiğimde ise maaş almadığını hesabı benim ödemem gerekeceğini belirtti. sorun değildi. gittik, gezdik eğlendik ve ben ödedim. pişman mıyım? kalbinizi yuvarladığınız insanı her türlü görmeniz tanımanız şart tabi.
hiç karşılaşmadığım karşılaşmak da istemediğim gereksizdir!!!
akıllı erkektir.
erkeğe hesap ödeten kadından daha masumdur.
(bkz: hesabı erkeğe ödeten bayanların ahlakı)
kadının yemek borcu olduğu erkektir. hesap ödemeyi teklif bile etmemmelidir.
adana'da duyulmamiş vakanın erkeğidir. nonoş damgası yer. özel bir mazereti yoksa tabi.
özgüveni tavan yapmış, utanmaz, arlanmaz erkektir.
Kocadır.
bir suçu yoktur.
Aptal kadın alıştırmıştır.
Zorla oluyorsa tabiki kötü fakat kadın da düşünceli olmalı, hep erkek hep erkek nereye kadar? Alman usulü olsun da demiyorum çünkü öyle yaptığınız zaman sevdiğiniz kişiyle olan bütünlüğünüz bozuluyor.

Herneyse geri dönelim, erkek istediği kadar zengin olsun kız atik davranıp hesabı ödemeli aksi halde erkek "bu kız paramı mı yiyor acaba" diye aklından garanti geçirir. Özetle, sevdiği erkekle beraber olan kız, hesabı sürekli erkeğin ödemesinden rahatsız olur ve arkadaşının zor durumda kalacağını bilir. Karşınızdaki insan "düşünceli" ise hiçbir şey için ağzınızı yormaya gerek kalmaz.
benimdir. çünkü yanımdaki her kadın benimle vakit geçirmekten hoşlanır paramla değil sürekli onlara bir şeyler ısmarlama çabasında olmak hem eziklik hem hakarettir nazik bir davranış gibi gözükebilir ama bilinçaltı durumu farklı algılar. aslında olduğu gibi algılar.
hesap ödeten değil de, kadın eğer hiç hesap ödemiyorsa yol vermesi gereken erkektir de.
kadınla ilişkisinin boyutu, samimiyeti ve bunu sürekli yapıp yapmadığı gibi etkenlere göre tanımlanması gereken erkektir.

kadın hesap ödemez, erkek öder saçmalığının 'erkeklik' vurgusu bir yana erkeği 'para çantası' olarak gören kadın da ayrı sorunludur.

ilişkilerinde böyle küçük hesaplara giren, karşısındaki insanı bunlara göre değerlendiren erkek ya da kadın farketmez yanlıştadır.
cool görünen fakir erkektir.
sırasını salmıştır.
rus erkeğidir.
zira rus ırkında erkeklerin kadınlara hesap ödettirmemesi ataerkil bir davranış olarak görülüp, kadına hakaret olarak algılanır.
cebinde parası olmayan aynı zamanda kredi kartı da kullanmayan erkektir. hem kadının parasını yer hem de başka şeylerini.
kadina aciz değilsin mesajı veren centilmen erkek.
en sevdiğim erkek tipi.
Gayet de normal erkektir. Parası olduğu halde piçliğine kadına hesap ödetmeye çalışan erkek bencildir. Ancak parası olmadığını, dışarı çıkılması durumunda da hesabı kadının ödemesi gerektiğini belirtiyorsa gayet de dürüst kimsedir. Parası olmadığı gerçeğini saklayıp da " bugün çıkmak istemiyorum " demesini mi tercih ederdiniz sayın bağyanlar ? Ha, ayrıca hesap ortak ödenir. Sürekli bir tarafın hesap ödediği ilişki çarpıktır.
işine gelince kadın erkek eşitliğinden bahseden kişilerin çamur attığı erkektir. Hesabın tamamını erkek ödediği taktirde eğer karşı tarafın niyeti para yemek değilse rahatsız olacaktır.

Bu konuda uyguladığım yöntem şu şekilde. Yemeği ben öderim ve kız arkadaşıma bana tatlı ısmarlayabileceğini söylerim. Hem ona yük olmamış hem de onu mutlu etmiş, yok saymamış olurum.
eğer ödeyebilecekken ödetiyorsa, pinti pis bir adamdır. para azsa ona göre bir yerde yersin, salaş çok güzel yer ayağına ama yine de ödersin. ekstra durumlarda kadın da öder, dert degil tabtabi.
yüzsüz bir erkek örneği olabileceği gibi cüzdanı evde unutan salak tiplerdir. ya da yanında nakit taşımaya üşenen erkek türü.
ezikliktir. gerçekten ezikliğin daniskasıdır. bikaç kere bu durumda kaldım ve kendimi hiç bu kadar ezik hissetmemiştim. zaten bize yıllarca empoze edilen fikir hep erkeklerin hesabı ödeyeceği şeklindedir.
akli basinda olan erkektir. kadin erkek esitligi her alanda olmali ama turk erkekleri kadina hesap odetmeyi komik bir gurur meselesi haline getirmistir.
anormal olmayan bir durum.
ne var yani ödetebilir, her zaman erkekte para olacak diye bir şey yok. ödenebilir yani.
ödettiği hesaba göre durum değişir. sinema biletini aldığında, kızın mahcup bakışları yüzünden "mısırlar senden, hiç öyle bakma." demişse normaldir. centilmendir.