bugün

Her yil bildiginiz gibi hac ayinda hacilar dini görevi icin mekke'ye giderler.

Kabe'nin örtusu 6 milyon dollar..Kâbe’nin örtüsünün ağırlığı, yaklaşık 670 kilo saf ipek, 12 kilo saf altın, gümüş ve kumaşlarla birlikte toplam 2 tona ulaşıyor.

Dunya'da Onca musluman veyahut insan acliktan ölurken, Evi barki olmaz iken, Yetim yoksul varken..

Yahu adem adama sorarlar..
Senin dinin demiyormu idi 'komsusu acken yatan bizden degildir!'
Yoksulara yetimlere yardim et. mudafa et diyen?

Nedir bu telas? Nedir bu ac gözluluk? Nedir bu süs, göz boyama? Nedir bu luks?
Nedir bu israf? Hani israf haramdi?

bir sene degil her sene 6 milyon dollar.. Ah canim musluman kardesim..
Gözlerini acma vakti geldi di mi ?

not: Hadi bunlar yapiyor bu pis petrol emiciler, lan hic bir din adami; yahuu kardesim napiyorsunuz demez yuh!

https://www.aa.com.tr/tr/...-kabe-ortusu-hazirlaniyor
Dünyada yapılan milyarca dolarlık israfın yanında israf sınıfına bile sokulamayacak harcama. Param olsa her sene kendim bizzat karşılarım tüm masrafı.
bi cok insanin özelikle muslumanin bilmedigi bir gercek.
gidip görmek için bile binlerce lira harcanması gerektiği için, şaşırtmayan durumdur.
Zaten Arabistan Müslümanlığı Bi tuhaftır.
din-kapitalizm entegrasyonu ürünüdür.
hacıların değil, suud ailesinin savurganlığıdır.
nedense israfı bir tek müslümanların yaptığını savunan garip kafalara dokunan tutardır.

ulan kafir. hristiyanların bir yığın sözde dini kutlamaları var. onlara niye demiyorsunuz bir defa da çıkıp? durmadan Islam şöyle müslümanların böyle. inanmıyorsunuz anladık da bu saygısızlık etmenize mi sebep?

dünya da onca aç varmış da bilmem ne. hanginiz çıkıp da bir yoksulu doyurdunuz? klavye başında hepiniz insan, hepiniz doğru.

şizin düşünce sisteminizi eşekler siksin yahu. varsa 2kıvrımlı beyninizi de köpeklere vermek lazım.
öyle tartışmaya açılmayacak konudur.
tartışmaya nesini açıcan?
burj al arab'ta üzeri altın kaplı tatlı yiyen ve
oruç tutunca fakirin halini anladığını zannederken,
fakirin halini altını ..çarken bile düşünemeyen,
parası yettiğince karı alan,
4'lü takım halinde karı boşayıp alan,
sonra da gidip
açlıktan ekmek çalan garibanın kolunu bacağını kesen,
hastalıklı zihniyetin ufak bir tezahürü bu..
neyi tartışmaya açıyorsun?
Müslümanlık bu değil miymiş neymiş bişi bişi...
Rasulullahın bir sözü var, allah yolunda harcanan malı eksiltmez diye.

bu da öyle bir şey, israf değildir.
Papa nin saf altin koltugundan basliyarak dine ayrilan paralari toplayıp dünyaya yaymamiz gerektigini hatirlatan guzel bilgi.
efendim hristiyan olsun kûffar olsun birçok ademoglu israf ediyormuş da oraya harcanan para devede tüy imiş.

bazı gerizekalılardan ricam, mescitlerin, camilerin, kutsal yerlerin aşırı lüks olması gerektiğine dair ayet hadis göstermeleri.

açlık çeken müslüman, beni doyurmayın kabeye altın kaplamalı ipek örtü yapın dermiş. açlık yokluk cekmediginiz nasıl da belli. ulan adamın evladi açlıktan ölüyor karşısında, kabeye örtü düşünecek he mi? allah akıl fikir versin böyle düşünene.

tek bir sebep söyleyin; "neden mabetler bu kadar şaşalı olmak zorunda?"
(bkz: suudların halis müminleri temsil etmediği gerçeği)
kabeye feda olsun dediğim paradır.
kabe örtüsünün, afrikada'ki aç insanlardan önemli olduğunu gösterir.
Dini çelişkidir.
dinin kapitalizmin yönetimi altında olduğunun simgesidir.
o coğrafyadaki arapların derdidir. 6 milyar dolar değil 16 milyar dolar harcasalar umurumda olmaz, banane, benim cebimden mi çıkıyor? oradakiler isyan etsin, haklarını arasın, bize ne? hem isyan çıkarsa birbirlerini vururlar, nüfusları bir miktar azalır...
kaz gelecek yerden tavuk esirgememektir. Nasıl olsa her yıl kabe üzerinden verilen rakamın kat be kat fazlasını kazanıyorlar zaten kabenin bu Kadar getirisi olmasaydı şimdiye çoktan yıkardılar.
Bu devirde hac ya da umre işinin sırf ticari kaygıyla yapıldığının açık ve net kanıtıdır. Din ile kapitalist sistem çelişki içindedir.
başlıkta 6 milyar dolar denilip, açıklama kısmında 6 milyon dolar denilen örtüdür.

6 milyar doları geç, zaten olmayacak bir şey. bir örtü 6 milyar dolar olmaz, imkansız.

6 milyon dolar olur mu?

olur. arap yağı bol bulunca olur. ayrıca 1.5 milyar insanın inandığı bir dinin en önemli sembolü için 6 milyon dolar, yılda bir kez çok bir meblağ değil.

bırakın da milyonlarca inananı olan bir dinin, 6 milyon dolarlık bir lüksü olsun. müsadenizle...
dini parayla yaşamaktır.
6 milyar doları ziyan etmenin biçimi.
6 milyar dolara yetimlere ve dilencilere yardım yapılabilir.
evsizlere ev alınabilir.
eğitimi desteklemek için okul, hayvanları korumak için barınak yapılabilir.
küresel iklim değişikliği için kampanya başlatılabilir.
kan kanseri gibi hastalıklar için yapılan araştırmalara destek olunabilir.

ama en iyisi.
bir taşın etrafına sermektir sanırım.
araplar bilir işi.
edit: 6 milyon olsa da yukarıdakilerin birkaçı yapılabilir.
güzel tespittir.

karşı görüşlerde hep Hristiyan adetleri var. lan sen hristiyanlar gibi olma işte?

hep aynı şey:
-sizinkiler çalmış
+sizinkiler de çalardı

-hacca çok para gitmiş
+yılbaşına da para gitti

-açlıktan insanlar ölüyor ülkende
+her yerde ölüyor

eh öküz...
Abartıdır. Allah o parayla verilen zekata o örtüye verilen paradan daha çok değer verir.