bugün

gerçekten hep mağdurlar elektrik parasını bile ben ödüyorum adamlar hala mağdur.
her ortamda dile getirdikleri sosyal hayatlarının parçası olmuş durum. polisi daşlayan bunlar, kaçak elektrik kullanan bunlar, ırkçılık yapan bunlar, berdelle her türlü haltı yapanda bunlar ama mağdur olan da yine bunlar! gel de çık işin içinden *
kürt cumhurbaşkanı çıkarmış, bölgesine gelen yatırımı yakmış, yıkmış, gelen öğretmeni öldürmüş vatan haininin mağdur olması durumu.

özet: (bkz: devlöt bize bokmir)
Mağruriyetten bile mağduruyet çıkarma hedesidir.
Yine bigün mağdurum...
kendilerine magduriyet fikrinin benimsetilmesi sonucu sürekli bu yönde hissetmeleri. Ben dahil olmak üzere tanıdıgım hemen herkesin kendilerine tanınan ayrıcalıklar karsısında eşitlik istediği, tenezzülcülüğe alıstırılmıs, yozlasmıs insanlar.
Bunlar hep mağdurum da mağdurum derler.

ama gidin polis teşkilatına çoğu kürt
gidin askeriyeye rütbelilerin çoğu Kürt.

ayrıca ben milletvekili olsam şöyle bir önerge sunarım bakanlıklara son 5-10 yılda atanan memurların memleketi veya ırkı nedir.

amacım faşizm değil ama bunu öğrenmek en doğal hakkım...
Gurursuz olduklarının kanıtıdır.
Dinciler gibi...

Yasa izin vermeyince mağdur edebiyatı...
her boku pisliği yiyip mağdur olan dinciler gibidirler demek isterdim fakat kırdoların içinden bir sürü dinci de çıkıyor. foşist töce, qotil devlet, baran kırdolar çok acı çekmiş, dilim yosaklondı lo gibi abuk subuk mağduriyet uydurmaya bayılırlar. çoğu da mağdur falan değildir. yedikleri psilikten nemalanmak için ezilmiş numarası yaparlar. aynen solcular gibi kendilerine götten uydurma tarih ve mağduriyet yaratmakta ustadırlar..

hele şunlardan birinin ben dilimi konuşamiğrem lo dediğini görürseniz sakın inanmayın. bunu da çok kullanırlar. diyarbakır evi'nde zılim gördüm abartmalarını da ekleyebiliriz. kırdoların mağduriyetleri hep kırdoluk üzerinedir. değişmez bu.
Yurt içi yurt dışı farketmez, ne zaman bir Kürt ile bir işte çalışsak veya denk gelsek hep bir şeyden şikayetçi ve hep mağdurlar amk. Fransa'ya gider ayrı olay çıkarır Türkiye'de ayrı olay çıkarır. Biz kardeş falan olmayalım. Eski çalıştığım yere yönetici olarak tekrardan başladım 4 Kürt geldi şöyle mağduruz böyle mağduruz edebiyatı yapıyor. Rusya'da çalıştığım zamanlarda mağdurlardı. Montenegro da bile mağdurlardı. Hatta inanmayacaksınız belki ama Arjantin de bile mağdurlardı.

bu başlıkta genelleme yapılmıştır.
Bir Ermeniler iki kürtler. Mağduriyetleri hiç bitmeyen iki malum topluluk.
bir de islamcılar sürekli mağdurdur...
herhangi bir mağduriyet yoktur, sadece edebiyatı vardır.

Sırf mağdur edebiyatıyla, kapısından önünden bile geçemeyecekleri pek çok avrupa ülkesine gidenler de, bu durumdan epey ekmek yemişlerdir.

(bkz: Mağdur edebiyatı ve getirileri)
bu memleketin ekmeğini yiyip mağduriyet yaratan, bir gün mutlaka ekmeğini yediği yerden mağduriyeti yer.
Benim ilçem Tomarza ve "Kim Milyoner Olmak ister" yarışmasında dahi sorularda Türkiye'nin en az gelişmiş ilçesi olarak çıkmışlığı dahi var. Bizim elde edip de Kürtlerin elde edemediği ne var, anlayan beri gelsin! Zenginleri hep kollanan bir ülke olduğumuz için, bizim birbirimizden farkımız olmadığını o dar görüşlü kafalarına sokamayan Kürtler, haklarının yendiğinden ve mağduriyetlerinden dem vurup duruyorlar. Bu sözüm hepsini kapsamıyor tabiki; ancak benim oğlum ya da babam devlete karşı gelip askere kurşun sıkacak ise, artık olay biter: Ne ben onların ne onlar benimdir artık. Vatanını, bayrağını, Mehmetçik'i, Türklüğü ve Atatürk'ü sevmeyen bi' zahmet defolup gitsin! Kansızlığın etnik kökeni olmaz! Kansız kansızdır. Türk kelimesini de diğer etnik kökenler ile aynı cümlede kullanan da haindir. Net! Ne mutlu Türk'üm diyene! Tanrı Türk'ü korusun!
bunu istismar etmeleri ayrıca.