bugün

Haftada bir yaşadığm olay. Patronun sana attığı her sabah geç kalıyormuşsun bakışları.
murphy yasaları tadında bir vakadır.
- nerdesin lan lavuk saat kaç oldu.
+ efendim bakın yine hakaret ettiniz. bu yüzden geç kalıyor olabilir miyim ? kendinize hiç sordunuz mu benim bu tip onur kırıcı davranışlarım nedeniyle personelim işe geç kalıyor olabilir mi acaba diye.
- sanırım haklısın. senden özür dilerim. bana iyi bir ders verdin evladım. bak sana güzel davrandım. ama yarın da işe geç gelirsen dalağını cidden skerim bu sefer.
GÜZEL BiR GÜNAYDIN DEMEYLE; KAPI iLE MASA ARASINDA ÖZGÜVENLi BiR YÜRÜYÜŞLE UNUTTURULABiLECEK DURUMDUR.
EZiLiP BÜZÜLÜP KOŞA KOŞA MASAYA GEÇERSENiZ EMiN OLUN DAHA DA iTiCi OLUYOR.
patronun "sen mi geç geldin, yoksa ben mi erken geldim?" şeklinde sorusu ile karşı karşıya kalınması olası hadisedir.
Patrona "erkencisiniz?" diyerek ortam yumuşatılır. Sonra uyuyakaldım, alarmım çalmadı zırvaları ile masumane bir çalışan görünümü sergilenir.
(bkz: murphy yasaları)
Patronun "ooo erkencisin, gelmeseydin" demesiyle moralini silkip atması durumu.
Murphy kanunlarının yine işlemiş olduğunu gösteren durum. Çünkü Siz erken gittiğiniz hiç bir gün erken gelmeyen Patron geç kaldığınız gün işe erken ya da sizden önce gelmek zorundadır.
suratına bakar da bakar oo bugün erkencisin hayırdır diye şakalar yapmaya çalışırsın ama hiçte gülmez ve yumuşamaz.

sonra sende tripli modlara girer öğlen saatlerinde senle konuşana kadar utancından ve tripten dolayı sessiz kalırsın