bugün

insana hayatttan bezdiren bir durumdur.
Her iş günü sabahında artan bir dozla üstünüze gelen ve kaçamadığınız durumdur.

iş arkadaşı denilen familya içinse bir tür yayıl ,asimile et ,ele geçir politikasıdır.

Siz her sabah uyanıp efendi efendi bir kahve içer yollara dökülür, o döküldüğünüz yollarda her anımı değerlendireyim mantığı ile Fırat Budacı yada Woody Allen falan okur , sonra kapıdan içeri girdiğinizde gördüğünüz ofis manzarası ve duyduklarınız karşısında hümaniteye olan inancınızı her gün sil baştan kaybedersiniz.

Sabahın o saatinde fonda çalan aptal bir pop şarkısı ekinde ikinci beşinci falan kocayı almayı düşünen, hep diyette ama hiç küçülmeyen şişko kızlarla , bunlar kız lan deyip burun kıvırarak sabah seramonisini tek bir günaydınla geçirip bilgisayar başına oturur oturmaz dünkü maça ne demişler merakında takılan ve asla ciddiyetini bozmayan bir grup erkek vardır iş ortamı dediğiniz yerde. Az sonra birinci grup internetten çanta ,ayakkabı lüzumsuzluğuna ; ikinci grupsa bilmem hangi sitelerde spor sayfalarının başlıklarına bakma (okuma değil dikkatinizi çekerim) gerekliliğine daldığında dış görünüş tüm iş arkadaşlarının deli gibi çalıştığı ve çok yoğun olduğu yanılgısına sürükler sizi.
Ama görünüş aldatıcıdır.
Özellikle de iş yerlerinde.
Sonra siz kendi kendinize ya bir tane de kafa dengi adam çıkmaz mı şu fatura bedeli kazanılası artarsa da bir iki bira içilesi nalet mekanlarda diye hayıflanır durursunuz.

Zaten bir süre sonra ukala, burnu büyük,aptal ve daha hiç duymadığınız pek çok sıfatı da da siz yükleneceksinizdir farkında bile olmadan.

Artık iş öyle bir hale gelir ki finalde nefret ettiğiniz o şişirme Kişisel gelişim kitaplarından utana saklana bir iki tane alıp , ben niye uyum sağlayamıyorum bunlara yaa diye kendinizi suçlamaya , bu tarz kitaplardan sosyal uyumla ilgili tavsiyeler edinmeye bile çalışırsınız.Ama ; Suçlu sizin kendini beğenmiş beyninizdir.Suçlu o filmleri izleme , kitapları okuma , haberleri izleme merakınızdır.Suçlu siz'sinizdir.

işte tüm bu nedenlerden ve sayamadığım pek pek çok tanesinden ötürü iş arkadaşlarının çoğunun aptal olması ilerleyen zamanla sizi de aptallaştırabilecek tehlikeli bir boyuttur.

Tavsiyem iş arama sitelerindeki özgeçmişinizi daima aktif halde bekletmenizdir.
çalışılan yere göre değişen durumdur.
orospu çocuğu olmalarından iyidir. mesela şu an muhasebedeki piçi boğazından tutup sıkmak istiyorum. ama yapmıyorum. çünkü ben aptal olsam bile onun orospu çocuğu olduğu gerçeğini değiştirmez. bu yüzden aptal olsa da kendine aptaldır. ama iş yerindekilerin bir çoğunun bu düzeyde olması zordur.
öyledir.
hep siz daha zekisinizdir, onlar aptaldır.
benimkiler de öyle.
başkasına görede aynı kuralın geçerli olması durumunda seninde aptal olduğun gerçeğini doğurabilir.
benim burdakiler akıllı sayılır şöyle ki,çoğunun iş yapma hevesi yok,ver bütün gün şekerleme,tv seyretsin,kırk yılın başı arıza çıkarda sahaya insin o da zor bela.he böyle şeytanlığa vuruyorlarda çıkmıyor mu çıkıyo tabi kızı kaç yıl dershaneye gider 4 yıllık bi bölümü kazanamaz.o kadar para bedava gidiyor.yorulayım ama helalinden götüreyim ekmeğimi evime düşüncesinde olmalı insan.
Seçmece gibi gerçekten. Hani deseler sen kimlerle anlaşamazsın onları alacaz diye anca bu kadar olurdu heralde.