bugün

salaklıkla ilgisi olmayan bir davranıştır.

espri zaten tiksinçtir, ama arka arkaya yapılsa bile insanın gülesi gelir. hatta karşılıklı iğrenç espriler yapılır ve gülünür. içinden geldiği gibi saçmalamanın verdiği zevke bağlı bir gülüştür. *
(bkz: iğrenç esprilere gülmek zorunda kalmak)
(bkz: kurt cobainca köpeğin maskarası olur)
istemdışı yapılan bir eylemdir. aslında orda gülünen şey espri değil, esprinin iğrençlik derecesidir. espri sahibinin iğrençliğine verilen bir tepkidir.
hazırlıksız yakalanma durumudur. aslında gülüşün espriyle uzaktan yakından birlikteliği yoktur.
bu "gülmeyi" üç guruba ayıra biliriz;

1. gerçekten gülmek; espri ne kadar iğrenç olursa olsun beğenilebilir ve gülünebilir.
2. zorunlulukta gülmek; yapan kişiyi kırmak istememenin ya da yapan kişinin sizi üstünüz olduğu ve küçük düşüremeyeceğiniz durumlarda ki gülmek.
3. ya bi sus ulen gülüşü; söylencek bişey kalmadığı zamanlarda yapılan eylemdir. yüz buruşturma mimiği anlamı pekiştirir.
eğer bu esprileri sevgili kişisi yapıyorsa sevgiliyi kırmamak için gülmek gerekir, en azından gülüyormuş gibi yapılmalıdır.

-bir adam yatmış, karısı tekne. ehe ehe ne komik dimi aşkım?
+hahaha cidden çok komik, bak yarıldım gülmekten.
-bak bunu çok beğeneceksin. bir adam kılmış karısı tüy hahaha.
+ay çok komiksin aşkım ya, bak kaz ayaklarım oluştu gülmekten hahaha.**
Bu olayda espri mağdurları espriye değil espriyi yapan insanın mallığına gülerler gülmelerinin esprinin komikliğiyle uzaktan yakından alakası yoktur.
kibar adam işidir. bu kadar kibar olmayın lan, sonra çok kötü hissediyorsunuz. biliyorum, hem de kendimden!
(bkz: gevşek vida)
bazen zorunda kalırsın.. evet bı avukat sırf zorunda kaldıgı ıcın gunde onlarca kez icra mudurunun o igrenc esprılerıne güler hatta onunla bırlıkte bı ıgrenc espırı daha yapar. haa eger dosya arasına 20 lik veya 50 lik , Ataturk resminin yer aldıgı kıymetlı kagıt parcalarından koyarsan gulmene gerek kalmaaz.
Zorunluluktan falan değil “ıyy yaa” diye diye içten gülüyorum.

Ben yapsam kendimden bi tiksinirim ama sözlükte ne zaman denk gelsem ilk gülüp sonra artılamayı borç biliyorum. Baya kötü olanları favlayasım bile geliyor.

Edit: sözüm sözlükten dışarı desem bile kurtaramam artık bu entry’yi......
(bkz: şakalar komiklikler)
demek o yüzden artılıyorsun :d
(bkz: iki kişi kazı yapmış kaz ölmüş) bakın bu espriye her daim kendi kendime gülerim.

Evet raporlu şizofrenim yeminle.