bugün

içkiye düşkünlüğü ile bilinen ve istanbul’a morarmış bir halde sedye ile getirilen ve padişah olduktan sonra sarhoş kafayla hamamda kayıp kafasını çarparak ölen sarı selim'dir.

osmanlı padişahlarını adeta kusursuz, günah işlemeyen, sanki başka bir alemden gelmiş birer üstün varlık gibi görmek, ahmaklığın, saftorikliğin zirvesini çizmektir.

osmanlı'da kardeş katli de vardı, çoluk çocuk demeden gerçekleştirilen katliamlar da vardı, düğün basıp karı kız kaçırma olayları da vardı, kölelik de vardı, israf da vardı, oğlancılık da vardı, cahillik, yobazlık da vardı, her bok vardı... Hiç boşuna allayıp pullamayın o dönemleri, yavuz bahadıroğlu'nun öğrencileri...
(bkz: yıldırım beyazid)
bunların yanında adalette vardı huzur ortamı da vardı her zaman tek taraflı düşünmemekte fayda var.
Alkole bağlılığından dolayı ortaya çıktığı inanılan siroz hastalığından öldüğünü , Ayrıca şapka kanununa uymayıp asılan kişileri düşünelim , sırf bir şapka yüzünden asılan o insanları evet onları düşünelim ... Daha çok düşünecek şey var ona bakılırsa ama bunları gündemi getirip olayların kötü tarafından bakarsak durum iç açıcı olmaz . Ben Osmanlıyı çok seviyorum ve ben Osmanlıdan gelme biriyim benim atalarıma bu şekilde hakaret edersen senin aklından şüphelenirim . Tek bir kişiden aldığın bilgi bilgi olmayabilir sallamada olabilir bu yüzden bakış açını genişlet ve at gözlüklerini çıkarıp oku ve araştır .

Sayın Mehmet Çelik hocamızında dediği gibi 'Yeryüzünde dedesinin mezar taşını okuyamayan tek millet biziz' .
(bkz: zıbık)
kendisi alkolsüz efes içerdi.
bilip bilmeden hakaret eden zındakların küçük düşürmeye çalıştığı efsanevi padişahtır aynı zamanda.
hiç sefere çıkmayan hatta sadaret makamını bile sefer için dürtmeyen bir sultan efsane diye anılmamalıdır. selim in ölüm sebebi ise bilinmemektedir.
padişahlara bok atmaya çalışan acizlerin açtıgı baslıktır. alkolik bir dikdatör aranıyorsa.
atatürkün ölüm nedeni araştırıldığında içkiye baglı sirozdan öldüğü kolayca görülebilir.