bugün

sigarayı yolda içmediği sürece, içkiyi evinde içtiği sürece sorun yoktur. gerçi bar da içene yollu diyemeyiz ama, diğer türlü daha tatlı olur.

edit: başlık başıma.
ampul yanarken benzeşememek.
(bkz: sevişgen-sevişken)
yanlış önermedir. böyle bir genelleme ile kimseyi zan altında bırakmamak gerekir.

haa bu arada kafadaki ampul akepe ampulü mübarek.
kesinlikle yanlıs bi önermedir. neden bu tür genellemeler yapılmak zorunda ki? bu tamamen çn yargılı davranmaktır.
olsa bile bu zihniyeti tasiyana dogru bir yolu olmayacaktir. icki sigara icenine icmeyenine ayri ayri hasret kalasiniz e mi...
doğrudur. ancak eksiktir, buna kumarı, hatta sanal alemde hoyratlık yapanları da dahil etmek gerekir. önyargı ile yaklaşmayın,
şöyle düşünün; alkol kişiyi kurallardan uzaklaştırır. bu dünyada zaten birkaç kural kırıntısı kalmış, onu da alkol ile aşındırıyorlar. kuralsız bir hayat mı istiyorsunuz? o zaman aldatılmayı göze alın.
içki ve sigara içen her erkeğin pezevenk olmasıyla doğru orantılı bir şekilde gerçeklik içeren tespittir.
çok yanlış tespittir. çevremizde çokça sayıda alkol ve içen kızlara bakılırsa hepsinin yolun yolcusu olmadığı görürüz.
not:kardeşlerimizde içki sigara içiyor olsaydı aynı yakıştırma getirilirmiydi?
ancak o yolun yolcusunun yapabileceği bir tespittir, kaldı ki zaten genellemedir. bisiktirgittir.
her türlü doğru olan önermedir. yarası olan gocunur arkadaş!
sokaktaki her kızı ayak parmağından saç teline kadar süzen itin önermesi. o kız yolluysa sen de yolda gördüğün her kıza bakacak kadar abazasın. içkimi de içerim, sigaramı da içerim, nargilemi de tüttürürüm, yollu muamelesi yapanlara da nargilemin borusunu armağan ediyorum. diledikleri şekilde kullanabilirler. hem belki merakları da giderilir.
kesinlikle doğru bir tespit. domalttıklarımın hepsi içki de içiyordu, sigara da...
tespite katılanların her birinin annesi de ömrü hayatında bir kere sigara ve alkolü tatmış olacağı için... neyse devam etmiyorum anneler kutsaldır.

tanım: hiç bir genelleme doğru olmayacağı için bu önerme de doğru değildir.
' sakın ol berkecan. yok öyle bir dünya. sen entellektüel konularına dön.' önyargılar olduktan sonra bu ulkeden bir b.k olmaz.
Genel olarak yanlış bir önerme olsa da olabilitesi de kuvvetlidir.
Yanlış önermedir. karşılık olarak "sigara alkol kullanan kıza yollu diyen her erkeğin göt veren olması" gibi bir öneri sunulabilir dikkat etmek lazımdır.
daha önce konuşulmuş veya açıklanmış, üzerinde tartışılmış konuların, ısıtılıp ısıtılıp tekrar gündeme getirilmesidir, dikkat çekmenin bir başka yoludur kızlara ithamlarda bulunmak, insanları sinirlendirmekten ya da kızlar hakkında yorumlar yapınca tatmin olan bireylerin eğlenceside olabilir, kim bilir.
tamamen yanlış bir önermedir. Okuduğum an gözlerimde şimşekler çaktı. Bir insanın ne kadar cahil, ne kadar azgın ve sapkın, ne kadar örümcek beyinli olduğunu gösterir bu başlık. Neden bilmiyorum ama sinirden kendimi kaybettim sözlük. Tamam, şimdi sakinim.
yollu kız sigara içmeyenden de içki içmeyenden de çıkabilir.bunun madde içiciliğine bakarak kararı veren kişi mantıksız ve yanlış bir karar vermiş olur.
Hikayenin güzel olmasına rağmen yanlış olduğunu düşündüğüm önermedir.

içkiyi evinde içen kızın hiçkimseye zararı yoktur. Sigarayıda oturduğu yerde düzgün bir şekilde adabıyla içmenin hiçbir zararı yoktur.

Ben ne kızlar gördüm ne sigaraya ne içkiye dokunur ne et yer ne de sebzeden başka birşey. Sporunu yapar sağlıklı yaşar, ağzından küfür çıkmaz ama**
ailesinden yola çıkan itin sıçtığı önermedir.
içki ve sigara içip yollu olan ve de yollu olmayan kızlar vardır. yani genelleme yapmak yanlış olur diye düşünüyorum. ayrıca bir kızın yollu olmasıyla içki ve sigara içmesi ilişkilendirilmemeli çünkünüm bunları içmeden de yollu olan hatunlar var piyasada.yollu bu yollu
yollu değilseler dahi, o yola yakın gitmeleri açısından doğru sayılabilecek tespit.
salakça ve saçma bir tespit sizene milletin sigarasından erkek içince sorun yok kız içince yollu hangi kafayı yaşıyorsunuz.
Bugün hem içki içtim hem de sigara. Off bugün çok yolluyum sözlük. Vay anasını Neler yapmışım ben öyle!