(bkz: rezalet).
Fransa'da yapsın bunu sıkıyorsa. Mini fransız ihtilaliyle karşılaşır.
Fransada bir fast food zinciri, müslümanların yoğunlukta olduğu bazı yerlerde helal sertifikalı et kullanmaktadir.
Dolayısıyla turkiyede içki satmayan Carrefour olmasi olginç değil. Demekki o Muhitte içki alan fazla kimse yokmus.
yobaz yoğun yerlerde olmaz.
Helal sertifikalı ürün kullanmak helal sertifikalı ürün talep eden insanların haklarına saygı açısından olması gerekendir.
Alkol satmamaksa alkol talep eden insanların haklarının gasp edilmesidir ve demokratik bir ülkede yeri yoktur.
Bu yüzden carrefour bu anti-demokratik, faşik uygulamayı fransa'da yapsa o marketi kafalarına geçirirler.
laik ve ateist sırtlanlar yakında bunu kara listeye alır.
satılmıyorsa normaldir. of'ta migros standa içki bulunduramam diye şube açmıyor.
Erkek çocuğu sikerken abdestli olmak içindir. Ne kadar namuslular dayanamıyorum boşa alacam.

Not: Müslümanım.
Kurumsal bir firmanın dincilerin istediği gibi değil, müşteri portföyüne göre hareket ederek içki satmamasıdır.
Kozyatağı carrefourda domuz ürünleri reyonu vardı, hadi kendi marketini kur ve fatih te domuz eti sat bakalım, kan alırlar kan,
Sadece carrefour değil, birçok ünlü marka farklı bölgelerde farklı ürün gamıyla satış yapar, bir ürünü her mağazada bulamazsınız, webde gördüm, böyle bir ürününüz var derseniz de vardı ama kalmadı derler, bu böyledir, arap şeyhi toz pempe bir rolls royce istiyorum dese, 200 yıllık geleneğe aykırı diye yapmayacaklar mı?
Her şeye at gözlüğüyle bakmamak lazım.
imana gelmis olan carrefourdur.
Yapılan anlaşmayla ilgilidir. Sultanbeyli atlaspark avm de bulunan 5m migros'ta da alkol yok. Hatta benim bildiğim alkol olmayan tek 5m migros orası. Avm ile anlaşmaları o şekildedir. Ayrıca bu bir iş. Şimdi satılmayan ürünü adam niye getirsin. Alt gelir grubunun olduğu bir yerde ıstakoz, mango vs satamazsın. Sultanbeyli muhafazakar bir yer alkol satmaya çalışsa satamayacak ve alkol gibi pahalı bir ürünü stoğu olsun reyon ayırması olsun saçma olur. Adam elindeki metrekareyi en verimli şekilde değerlendirmeye çalışıyor.

Bu yüzden çok şaşırmamak gerekiyor bazı bölgelerde mağazalar pazara yönelik ürün yelpazesini farklılaştırıyor.
okula, dersaneye, çocuk eğitim merkezin, camiye, kiliseye, havraya yakın olan yerlere alkol satış ruhsatı verilmiyor. e memlekette bu kurumlarda en az 200.000 tane var toplam; hal böyleyken bu büyük marketler mutlak birine yakın olup satış ruhsatı alamıyor...
(bkz: günaydın restoran)
arkadaşlar saçmalıyorsunuz bazen.
carrefour gibi büyük market zincirlerinin tek düşündükleri paradır. bu yüzden etraflarındaki insanların görüşlerine göre hareket ederler. sanmayın görüşümüze saygı gösterdikleri için bir ürünün satışını yapmaları veya yapmamaları.