bugün

pantolonun altına giyilen pijamanın kalabalık bir arkadaş grubuylayken şakalaşma esnasında görülmesi olayıdır. ani bir susma, bir burukluk, ortamdan uzaklaşmak için bahane arama ile meşgul olur kişi, onca alaycı göz üstündeyken.
ne diyebilirsin ki orada havanın soğuk olduğunu, üşüdüğünü söylemenin dışında? yani açık açık gerçeği söylemenin dışında. insanı yalan söylemeye teşfik eder bu anlayışsız insanlar.

+ arkadaşta kalacaktım bugün, elimde taşımayayım dedim pijamayı..
* *
arkadaşların eşşek şakaları yok mu.. işte insanın bittiği anlar o anlardır. yazın olsa hiç bi bok yapmazlar ama o gün içine pijama giydiğini biliyolarmış gibi üstüne atılırlar.

(bkz: aklıma geldikçe sinirleniyorum)
direk pijama ustu yelekk ve pardesu ile disari cikan yurdum insanindan bir nebze onde olan durumdur. oysaki gece kiyafeti mustehcendir (kapali olsa dahi) sonucta gece kiligidir ve onunla gune karismak ayiptir.
Bu durumdan muzdarip arkadaşlara içlik önerilir.
ciks bir toplantıda olursa sıkıntı olacak durumdur. hele de pijama gaffur pijamasıysa karizma resetlenir.
Eğer aşık olunan kişinin yanında olduysa pijamanın görünmesi, aşk bile bitebilir, o kadar kötü yani. O kadar insanüstü birşey olmak için uğraşmışsınızdır, bir soğukla başedememişsinizdir, herşey bitmiştir.
(bkz: bi karizma vardı ne oldu ona)
uzun konçlu çorap giymeyi gerektirir.
ben hala yırtık montu,delikli tişörtü eski ayakabıyı giyiyorum. ben bir şey yaptıysam istediğim için yapmışımdır yoksa eşofman görünmüş de çokta tın..
eve dönerken farkedilir. gün boyu size bakan hatunların nedeni anlaşılır. okkalı bir isyan getirilmesi söz konusudur.