bugün

Zaten savaştayız amk.
sanırım geçtik o çizgiyi, artık ya devlet başa, ya kuzgun leşe..
kötü olacak arkadaşlar ülkenin her bir yanı durumun vahameti ortadadır ! bunu görmek için kahin olamaya gerek yok ! ikinci milli mücadeleye hazır olun ! korkmayın !
Ülkenin anasını belleyin tam olsun. Bu kadar mı salaksınız lan siz iç savaş çıksa bilmem ne ülkücüler gitsin hdp binası yaksın, kürt bıçaklasın ne geçiriyo elinize bu kadar mı basit düşünüyorsunuz.
Türkiye'yi en az 10 yıl geriye atacaktır ama bu şekilde yaşamaktansa, 10 yıl geriden gelmek daha iyi gibi görünüyor. Hergün şehit vermekten anaların çocuklarının arkasından ağlamasından, çocukların babasız kalmasından, kadınların kocasız kalmasından, babaların ağlamamak için kendini tutup vatan sağ olsun demesinden bıktık artık. Vatan elbette sağ olsun ama devlet bu işe daha fazla sessiz kalırsa, halk olaya el atar, kaçınılmaz son budur.
düşmanın bile şerefli olsunda...
korku değil ki düşüncemiz. neden çıktığı düşüncemiz. bu kadar olay niye? sadece birileri para kazanacak, birileri silah satacak, birileri oy toplayacak diye gencecik insanlar ölüyor. şehit oluyor. iç savaş mı istiyorlar işte sırf onlar istiyor diye yapılmaması gereken tek şey.
şu an ki durumun ne olduğunu bilmemekten daha kolaydır. en azından savaş var deriz biliriz. şimdi ne olduğu belli değil? dağ gibi yiğitler ölüyor. evet.
ne savaşı amk dediğimdir.

ulan savaş dediğin iki devlet arasında cereyan eden hadisedir.

biz buna terörizm diyoruz. ama bazı güruh bunu devlete karşı savaşmış gibi lanse ediyor.

savaşa hayır diyor ibneler ama pkk terörüne hayır diyemiyor, algı operasyonu yapıyor.
Açık açık bir savaş denmesine gerek olmayan aslında şuan içinde bulunduğumuz durumdur.
Gerçekten ak koyun kara koyun belli olacaktır. Ama klavye delikanlıları ne yapar bilemeyeceğim.
yakında suriye gibi olacağız çok uzak sayılmaz o günler.
izmir'de oturuyorum, gece araba lastiği patlasa insanlar korkuyor, tedirginlik ülkenin her yerine yayılmış.

en batıda da olsan huzur yok.

atama bekleyen bir öğretmen adayı olarak tüm bu kaosun içinde nasıl doğuyu yazıp da gideyim...

gitsem bile nasıl hizmet vereyim.

biliyorum, çocuk her yerde çocuktur ve her çocuk eğitim almalı.

çık işin içinden...
Çocuklarınızın cansız bedenlerinin suriyeli çocuk gibi kıyıya vurmazını istiyorsanız, kaçak yolla yunanistana kaçmaya çabalamak hoşunuza gidecekse çığırtkanlık yapın tabi. iç savaş dediğin şey 200-300 kişi toplanıp parti binası basmaya benzemez. Herkes korkar ve korku vahşeti getirir. Kız kardeşin en hümanist adam tarafından doğranabilir..
akıl ya rab.. sana inanan şu saflara az akıl ihsan eyle.
sana inanan tüm coğrafyaların aksine şu millete bari acı da ak akıl fikir ihsan eyle. Suriyelilerden az ders almalarını nasip eyle...
amin deyin.
istiklâl marşını okumamış, okusa da ruhunu anlayamamışlarda hasıl olandır. Bu kadar korkmayın gençler, korkuyorsanız da gelip buralarda belli etmeyin.

(bkz: istiklâl marşı)

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!
iç savaş veya sivil savaş, bir ülkenin insanlarının çeşitli politik veya dini kutuplar altında organize olarak birbirleriyle yaptıkları silahlı çatışmalara verilen genel isimdir.

Bu bir iç savaş değildir. Terörist saldırılar düzenlenmektedir. halk da parti binası taşlamaktadır.
Ya ne iç savaşı mk o dediğiniz bu saatten sonra doğuda olur, oluyorda zaten şuan
istanbul gibi bir şehir iç savaştan etkilenirmi mk herkes yaşamına devam eder.
diyarbakır ve hakkarinin halini görmemiş insan söylemidir.
ulan caddeler de siper var. neyin kafasındasınız siz.