bugün

(bkz: yok öyle bir şey).
o yazar ben oluyorum efendim.

ama izmiri ya da izmirlileri değil,

izmiri dertleriyle başbaşa bırakanları,

izmiri güzelleştirmek için çaba göstermeyenleri

izmirin bir dünya kenti olabilmesinin önünde takoz olanları

izmirlinin daha rahat yaşamasına engel olanları çekemeyen bir yazarım ben!

lütfen (bkz: #5297945)
münasip bir yerinde ampül patlamış yazardır, başka türlü niye çekemez ki bir insan izmir'i?
olmayan yazarlardır*.
"götüne başına anten takması gereken yazar" ya da "ampul patlatılan yazar" konumuna konulan aslında "daha güzel bir izmir" hayali olan yazardır.

"er ya da geç yapıldı mı bu tesisler?" diyor terbiyeli izmirli arkadaş.

yapılana kadar bu suyu kullanıp da gelecekte hastalanacakları ne yapacağız sayın izmirli.

"musluk suyu bedavaya verilmiş" lutfetmişler canım. yıllarca gerekli çalışmaları yapmasınlar. sonra da bedava arsenikli su versinler. tebrikler. arkadaş hem terbiyeli hemde IQ'su normal değerlerin çok üzerinde. maaşallah.

"ödenek verilmiyormuş" git biraz araştır bakalım belediyecilik nasıl yapılır, gelirleri nereden gelir, giderleri nereden karşılanır. http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5216.html ALTINCI BÖLÜM, Malî Hükümler, Madde 23. oku öğren ve utan bence!

"otobüs filosu 2008 marka mercedes otobüslerle yenilenmiş" kaç tanesi yenilendi? izmire yetiyor mu? hala dökük otobüslere milleti bindiriyorlar.

"dallama" sözünün aynen iade ederek hatırlatayım: "fuarları yok demedik" "gerçek anlamda fuar alanı yok" dedik!tabi hayatında adam gibi "fuar alanı" görmeyen için zordur buna cevap vermek.

turist meselesini hiç açma, altında kalırsın kardeşim!

lütfen meseleyi doğru anlayalım. derdim izmiri kötülemek değil! "daha iyi bir izmir olamaz mı" diyorum!
genelde karadeniz bölgesinden çıkıyor bu insanlar efendim. olm ne kasıyosunuz netice de hemşehri sayılırız. rum pontus cemiyeti benim topraklarımda değildi. (bkz: izmirlilere yunan tohumu demek).

edit: rum pontus coştu, eksiler akın akın.
özellikle izmirli kızlarla ilgili kötü bir geçmişinin olması yüksek bir ihtimal olan yazar.

(bkz: hiçbirşeyeboşunaiçlenmeyenadam)
boyoz mafyasının saldırısına uğrayan yazar.
hiç çekemediğim olaydır.
(#14769287)eleştiriyi çekememe olarak algılamakta güzel.
not: izmirliyim. sonradan görme izmirli değil. nüfus cüzdanı yalan söylemez.
bu yazarı izmir'e götürüp, kıbrıs şehitleri caddesi'nde, karşıyaka, alsancak falan gezdirip, meşhur izmirli hatunların ortamına soktuğunuz anda, izmir, ve kızları hakkındaki düşünceleri inanılmaz şekilde değişir bu yazarın...
(bkz: türkiyede en çok günah işlenen şehrin izmir olması)
izmir'i ve izmirlileri çekemeyen yazar ayrıca 31'den başka bir şey çekemeyen yazardır.
bir adanalı değildir.