bugün

tepecik eğitim ve araştırma hastanesi'nde 13 bebeğin daha yeni doğmuşken can vermeleridir. sebebi ise resmi açıklamaya göre kazaymış. ankara daki karton kutularda taşınan bebeklerden sonra bu sefer ailelerden bebek tabutu istenmiş. yani önemli olan sadece görüntü, giden minicik canların her zamanki gibi bir önemi yok.
hastanede bulunan diger bebekler başka bir hastaneye sevk edilemiyormuş, saglıkları tehdit altına girebilirmiş de zaten asıl orda tehdit altında gibi geliyor bana ama.. dur bakalım.. *
yetkililerin tespitine göre; ''araba kazasıymış'' efendim!
bin bir emek verilmiş bebeciklerdir bunlar. ailelerinin belkide yıllardır beklediği belkide son şansları.
bir gece aniden çalan telefonla uyanmışlardır. soğuk bir ses bebeğiniz öldü başınız sağ olsun demiştir. öylece kala kalmıştırlar oracıkta. herkes bir sorumlu ararken anneleri sorumluyu bulmuştur çoktan kendisidir; herkes gibi bebeğini 9 ay taşıyamamıştır karnında. küçücük tabutunu sana verirken öldüğü belkide iyi oldu sakat lakabilirdi, kör olabilirdi demişlerdir. daha bir hastanedeki acı bile unutulmadan başka bir yerde ortaya çıkmıştır enfeksiyon. gazetelerde tvlerde birkaç gün konu tartışılır unutulup gidilir diğer herşey gibi. obebeklerin anneleri; birkez bile kucakalrına alamadıkları bebeciklerinin "acaba etrafında olanların farkındamıydı, ölürken korktumu anne beni kurtar dedimi diye düşünüp bu boktan hayatı yaşamaya devam ederler. bebeklerde de ölmeye.....kimse umursamaz sorumlular bulumaz ceza almaz....
--spoiler--
Ekrandaki renkli yazı giderek büyüyor:
"Esrarengiz bebek ölümleri!" "Çok yakında sinemalarda" tonunda bir ses devam ediyor:
"13 bebek neden öldü?"
Zonk zonk zonk, yazılar gidip geliyor. Genç bir anne ve baba yan yana oturtulmuş, şaşkın şaşkın kameraya bakıyorlar, bakmamaya çalışıyorlar. insanların çocukları ölmüş, bir de "artizlik" yaptırıyorlar. En sonunda da reklam başlıyor;
"Bebekleri ölen çift Sabahların Sultanı nda"
Dün sabah yani, insanlar acılarını iki reklam arasına dolgu malzemesi yapmak zorunda bırakıldılar. Hem reklamverenler kazandı hem programcılar hem de 24 saat içinde hastanede 13 bebek ölümünün "esrarengiz" olarak paketlenmesiyle sorumluluktan kurtulan Sağlık Bakanlığı. "Win win win (kazan kazan kazan)" bir bebek ölümü vakası!

Esrarsız bebekler
Önceki gün, izmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Ünitesi nde 24 saat içinde 13 bebek öldü. Heyetler, savcılar nedenini araştıracak. Ben size onların söylemeyeceklerini söyleyeyim. Bizim bebeklerimiz niye ölüyor, anlatayım.
Doktorlar, yürümeyi sevdikleri için yürüyüş yapmıyorlar yıllardır. Özellikle AKP döneminde metalaşan sağlığın, insan onuruna yakışan bir biçimde yeniden düzenlenmesi için bağırıp duruyorlar. Başbakan doktorlar ne zaman gösteri yapsa "Bunlar işini yapmıyor, daha fazla para istiyorlar" demeye getiriyor.
Oysa doktorlar 1980 lerde başlayan ama AKP nin "Sağlık Reformu" ile tamamen dükkânlaştırılan hastanelerin insan yiyen makineler olmasını engellemeye çalışıyorlar.

Esnaflaştırılan doktor
Geçenlerde ameliyat olan bir arkadaşımın "Kaçak et mezbahası gibi olmuş" dediği hastanelerin bu hale gelişinin nedeni siyasi iktidar. Başbakanın talimatıyla "Hasta, kapıdan çevrilmeyecek" dendiği için kuvözlerde üç bebek birden yatıyor. O üç bebek birden yattığı için hastane enfeksiyonu 13 bebeği birden öldürebiliyor.
Esnaf ve tüccarların iktidarı olan bu hükümet, doktorları esnaflaştırdığı, hastaneleri ticarethaneye dönüştürdüğü için bebekler ölüyor. Başbakanımız kürsülerden "Üç çocuk yapın" gibi sorumsuz açıklamalar yaptığı için...
Bu hükümet doktorlara, bilime, üniversitelere açıktan bir savaş başlattığı için, bütün bebeklerin akıbetini Allah a bıraktığı için... Dükkân haline getirilen hastanelerde bütün işler dayı oğlu, amca çocuğu taşeronlara yaptırıldığı için, AKP destekçileri sermayeyi ele geçireceğiz diye canhıraş çabaladığı, çabalarken hırstan gözleri karardığı için bebekler ölüyor...

Şükret ve dans et!
Bu bebeklerin vebalini boynunda hissetmeyen siyasetçiler yüzünden bebekler ölüyor. Sağlık Bakanı hala istifa etmediği için... Sağlık Bakanlığı na bağlı eğitim hastanelerinde uzman eğitilmediği ve personel yetiştirilmediği için.
Ve sonra, en sonunda, ölü bebeklerinin hesabını sormayan insanlar, dualarla yardım kömürünü, ekmeğini alıp, şükredip şükredip şükredip, şükürlerin sonuna gelince iki çiftetelli arasına acısını malzeme yapmak üzere televizyona çıkarılıyor. Sonra reklamlar giriyor. Birileri hep para kazanıyor, diğer birilerinin ise hep bebekleri ölüyor.
--spoiler--

ece temelkuran
tayyibin "herkes üç çocuk yapsın" söylemini akıllara getiren olaydır. tayyip "üç çocuk yapın nolur nolmaz" demek istemiştir.