bugün

görsel

Osmanlı zamanında izmir'deki Amerikan Koleji'nden bir fotoğraf,1896

Atatürk'e hakaret edip, iftarını Türk bayrağı altında açanlar utanır mı acaba? Ayrıca Adnan Menderes de bu okullardan birinden mezun olmuştur.
zamanında gitmeyenlerin pişman olduğu okuldur belki de. arkadaşlarım hep en güzel vakitlerini burada geçirdiklerini söylerler. bakıyorum da onların arkadaşlıkları bizimkilerden çok daha güzel olmuş, çok daha güzel vakit geçirmişler beraber.
izmir'in en eski özel eğitim kurumudur ve en eski lisesidir. göztepe taraflarındadır.
üniversite kampusü gibi bir kampüsü olduğu ve kız öğrencilerinin çoğunun güzel olup sayıca erkek öğrencilerden fazla olduğu söylenen kolej. izmirin zengin ailelerinin çocuklarının (çoğunun) gittiği okulmuş. valla içine girmeyi bırakın yanından geçmişliği bile * nasib olmamıştır!

(bkz: izmir amerikan koleji)
harika bir kampüse sahip, öğretmenlerin çok anlayışlı olduğu, her açıdan sosyal bireyler yetiştiren mükemmel okul, okulum.
isminden dolayı insanların soğuk baktığı okul olmasına rağmen eğitim düzeyi oldukça kalitelidir. sonradan karma okul olduğundan kızların sayısı erkeklere göre daha fazladır.
sloganı: Öğrenmek için katıl, hizmet için ayrıl.(Enter to Learn, Depart to Serve)
Bence izmir'in en güzel okuludur. Öğrenciye her aşamada söz hakkı tanırlar, sürekli aktiviteler vs.. vardır. Her zaman öğrenciyi sosyal aktivitelere teşvik etmeye çalışırlar. M.E.B.'den farklı bir müfredatı izlerler ancak bu öğrencinin öğrenmesine çok daha yardımcı olur.
adının buralarda ne aradığını sorduran eğlenceli okul
donup bakinca anliyorum ki hayatimin en guzel yillarini gecirdigim okulummus kendisi. ogrenciye bazen tepesine cikartacak kadar deger veren, her zaman soz hakki taniyan okul. ilk geldigimde okul ruhufalan demişlerdi, ne sacmaliyor bunlar yav deyip gecmistim, mezun olunca anladim ki evet varmis oyle bir sey, evet gercekten orasi bir aile ortamindan farksizmis.