bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    donup bakinca anliyorum ki hayatimin en guzel yillarini gecirdigim okulummus kendisi. ogrenciye bazen tepesine cikartacak kadar deger veren, her zaman soz hakki taniyan okul. ilk geldigimde okul ruhufalan demişlerdi, ne sacmaliyor bunlar yav deyip gecmistim, mezun olunca anladim ki evet varmis oyle bir sey, evet gercekten orasi bir aile ortamindan farksizmis.
    2 ... dramtatatam
  2. 2.
    adının buralarda ne aradığını sorduran eğlenceli okul
    1 ... plug in baby
  3. 3.
    Bence izmir'in en güzel okuludur. Öğrenciye her aşamada söz hakkı tanırlar, sürekli aktiviteler vs.. vardır. Her zaman öğrenciyi sosyal aktivitelere teşvik etmeye çalışırlar. M.E.B.'den farklı bir müfredatı izlerler ancak bu öğrencinin öğrenmesine çok daha yardımcı olur.
    1 ... oldumuoldu
  4. 4.
    sloganı: Öğrenmek için katıl, hizmet için ayrıl.(Enter to Learn, Depart to Serve)
    3 ... la paz
  5. 5.
    isminden dolayı insanların soğuk baktığı okul olmasına rağmen eğitim düzeyi oldukça kalitelidir. sonradan karma okul olduğundan kızların sayısı erkeklere göre daha fazladır.
    1 ... nadiren de olsa severim
  6. 6.
    harika bir kampüse sahip, öğretmenlerin çok anlayışlı olduğu, her açıdan sosyal bireyler yetiştiren mükemmel okul, okulum.
    2 ... coolcoolerthecoolest
  7. 7.
    izmir'in en eski özel eğitim kurumudur ve en eski lisesidir. göztepe taraflarındadır.
    üniversite kampusü gibi bir kampüsü olduğu ve kız öğrencilerinin çoğunun güzel olup sayıca erkek öğrencilerden fazla olduğu söylenen kolej. izmirin zengin ailelerinin çocuklarının (çoğunun) gittiği okulmuş. valla içine girmeyi bırakın yanından geçmişliği bile * nasib olmamıştır!

(bkz: izmir amerikan koleji)
    1 ... rivne
  8. 8.
    zamanında gitmeyenlerin pişman olduğu okuldur belki de. arkadaşlarım hep en güzel vakitlerini burada geçirdiklerini söylerler. bakıyorum da onların arkadaşlıkları bizimkilerden çok daha güzel olmuş, çok daha güzel vakit geçirmişler beraber.
    ... vensoci
  9. 9.
    Hayatımın tartışmasız olarak en güzel günlerini geçirdiğim okulumdur. Türkiye'nin en iyi ve en köklü geçmişe sahip okullarından biridir. Eğitimcileri bir kaç efsane hoca hariç son derece gıcık olsa da (genelde kendi mezunlarını öğretmen olarak alırlar ve o mezunlar bazen öğretmenlik konusunda yetersiz olabiliyor) harikulade bir ortama sahiptir. Kampüsü ise iddaa ediyorum boğaziçi ve odtü hariç Türkiye'deki her üniversiteden bile daha güzeldir(dershane olaylarından sonra iğrenç leş binalarda lise hayatını geçiren öğrencilere ciddi manada acıyorum). Yemyeşil kuş cıvıltılarıyla dolu kampüsü sizi her daim içine çeker. ingilizce bölümü tam bir baş belasıdır. Sabırlı bir insan değilseniz bölüme bomba atabilirsiniz. O derece itici ve öğrenciyi bıktıran bir bölümdür. Bu okul size son derece üstün vasıflı bir kişilik yerleştirir. Kaliteli bir insan olarak çıkarsınız o okuldan. Türkiye'de üniversite okuyacaklar için çok doğru bir okul değildir çünkü normal liselerdeki gibi 7/24 test çözdürme olayı yoktur. Onun yerini sosyal aktiviteler ve Shakespeare okumak alır. Yakın çevrenizde liseye gidecek olanlar varsa ve puanları yetiyorsa(ekonomik durumları da yetmek zorunda maalesef okulun burs olayı çok yeterli değil) Robert'ten sonra tercih etmeleri gereken okul bu okuldur. Saygılar.
    1 ... alfred1907