bugün

yapacak işi olmadığı için ne yapacağını şaşıran, beyin yorgunluğundan tiksindiği için herhangi bir mantık geliştirmeden dümdüz mal bir şekilde izleyeceği tek program olacağı için bu programı izleyen gençtir.

bu arada kendimden yola çıkayım dedim de ben daha okulu bitiremedim yahu ne genişlikmiş bendeki de...
belki banada hayırlı bi kısmet çıkar diyen gençtir.
bu gencimiz üniversite yılarında kız bulamamış olup acaba iki çocuklu da olsa güzel bir hatun denk getirebilir miyim şeklinde de düşünüyor olabilir. tabi aynı şey hanım kızlarımız için de geçerli.
ne okuduğunu anlamamış olan gençtir. hayır gelmez ondan. ayrıca:

(bkz: senden bir bok olmaz)

edit: entryme gelen kötü oy tepkileri beni izdivaç izleyen kesimin çokluğu ve bu kesimin içinde üniversitede okuyan, üniversite mezunu kişilerin de olduğu yönünde bir düşünceye sevk etmiş ve acı bir türkiye gerçeğiyle karşılaştırmıştır. ne yazık.
bilimsel bir araştırma yapan, bu programa çıkanları çözmeye çalışan, sosyal bir soruna farklı bir yaklaşım getiren gençtir muhtemelen.
kesinlikle utanmamalı, normalde mesai saatleri içerisinde kendini tv zaplamak zorunda bırakan sistemin utanmasını beklemelidir.
ne sanılıyor üniversite mezunu olmak? işin gücün yoksa da sürekli kültür mantarlığına ilerleyecek aktivitelerde bulunmak mı?
zaplıyorum, bir kanalda nazım orotoryosu, bir başkasında figaro'nun düğünü. kafam karışıyor, zuhal topal'ın avamlığına takılıp kalıyorum mon cher.
büyük ihtimalle üniversite mezunu ama işsiz bir gençtir.
''Bu kadar zaman okudum; bu şaklabanlıkları yapan insanların yaşadığı bu ülke acaba benim hizmeti mi hak ediyor mu'' diye düşündürmesine neden olan durumdur.
programdakilerin eş aramalarını kendisinin iş aramasıyla özdeştiren gençtir.
ulan yıllarca kafa patlattık okullarda bi bok olmadı bak evdeyiz,bari asalak takılayım da bi faydası olur belki diye düşünmesi muhtemeldir,sadece yurdumda görülür bu adam nesli tükenmenin aksine artarak artmaktadır.
işsiz olması, uzun süredir işsiz olması muhtemel bünye.
-ahahah adam 78 yaşında, çocuk istiyormuş, gelen de 30 yaşında taş gibi ha
*oğlum gidip iş arasana
-anne bu adamın çok parası var, iş değil de sağlam bi koca buldum ben, çocuk da yaptım mı tamam
*n-ne diyorsun oğlum, senin ağzın ne der
-kısfmet buldum anne kısfmet
*hayırdır inşallah
-iki güne ölür bu adam, paralar da bana kalır ooh çukke çukkee çukke çukkee tey tey
*çocuğu nerenden doğuracaksın evladım canım?
-işte o sorunu da halledince telefon açıcam zaten
*git iş ara gerizekalı
-di mi doğru söylüyosun