bugün

her nesil bir önceki neslin "öz" dediğinden koparak gelişmiştir.
şayet bu durum olmamış olsaydı hala ovalarda çadır içinde yaşayan insanlardan ibaret olurduk.
nasıl ki göçebe yaşamayı bir hayat olarak benimsemiş atalarına karşı gelerek yerleşik hayatı seçen bir nesil peyda olmuşsa, bu gün de dijitalleşen dünyaya ayak uyduran, değişik nitelikleri benimseyen ve uygulayan farklı bir nesil var.

değişmeyen tek şey, değişimin kendisindir...değişime ayak uyduramayanlar yok olmaya mahkûmdur.
Bi süre önce anormal olan herşeyi normalleştirdiler.
Belli bi zamana yayılmış olan bu durumlar rastlantı olabilir mi?
Alakası yok bile dünya artık birilerinin istediği yöne çoktan gitmeye başladı bile.
Yüz kere anlattım bakın acayip göte geleceğiz anlayın artık saçma sapan bi insanlığa gidiyoruz.
Sen,ben,o değişmezse kim değişir kimse değişmez rahatça yönelimler değiştiriliyor dedim.
Moda kavramı kumaştan terzilikten ibaret midir?
Değildir insanların yönelimlerinden tut fikirlerine kadar değiştiriliyor dedim.
Yine diyorum kimse istediğini yaşamıyor dayatılan hayatları yaşıyoruz parası olanda olmayanda köle artık kimse farkedemiyor bunu tek tipe dönüşeceğiz böyle giderse ve bu olursa çok daha rahat ve sorgulamaksızın yönetiliriz saçmalıklar doğru gibi doğrular saçmalıklar gibi olmaya başlar.
Değişim olur ama bu kadar kötü ve hızlı olanı bizi farklı bişeye dönüştürecektir.
Özünden kopan nesil.

Takdir edilmesi gerek bu neslin.
Aferim denmesi lazım.
Neden mi?

Türkler asker millet değil mi?
Vatan millet Şehadet söylemi, askerlik yapmayana kız vermezler, askerlikten kaçana erkek olarak bakılmaz vs vs.
Geldiğimiz yer "parası neyse verelim ağa" oldu.

Ne kadar vatan millet din söylemi yapan varsa, milliyetçisi, şeriatçısı, solcusu, sağcısı düşman gördükleri Amerika Avrupa kucağına kapağı atıyor.

Eskiden insanlar daha tutarlı davranırdı.
Başı sıkışınca sığınılacak liman veya eğitim için ya da huzur için Şeriatçı olanı Mısır'a Arabistan'a gider, solcusu Moskova'ya doğu bloğu ülkelere kaçardı.
Milliyetçi olanı ülkede kalır en fazla Mafya olurdu.
Şimdi hepsi ABD ve AB kucağında.

Yurtlarda din öğretme adı altında erkek çocuklarına tecavüz ediliyor.
Eskiden zina yapılıyor, içki içiliyor, mini etek giyiliyor, yolda öpüşüyor diye feryat edenler bu dinci yurtlarda erkek çocuklarına tecavüzleri protesto eden söz söyleyen tepki koyan insanlara ,"dine saldırıyorlar" diyerek karşı çıkıyor. Bu tecavüzcüleri savunuyorlar.

Eskiden millet elinde ki malı parayı vakıf kurarak ihtiyacı olan insanlara hayır için insanlık için harcardı.
Şimdi benim gibi züğürtler vakıf kurup ihtiyacı olan insanlara gidecek parayı indiragandi yapıp bir anda milyonluk servet sermaye sahibi oluyor.

Toplumsal dejenerasyon öyle hâl almış ki...
Haberleri prime time da yayınlanan programları izleyince böyle bir toplum da yaşamak ve kendinde bir aidiyet görmeyen insana ne diyebiliriz?

Haksızlığın ahlaksızlığın olması tanımlanması ve cezalandırılıyor olması ayıplanması hangi yapıda olduğunuza göre değerlendirme yapılıyor.
Eğer sınırın bu tarafı ise yapılan şey görülmez duyulmaz.

iyice özünden kopan nesil...
Doğa kanunu, her canlı yapı kendini korumaya alır.