bugün

zaten bir kuruşu olduğunu iddia eden yok.
8 ayrı banka hesabından söz ediyoruz rte, ne kuruşu?
tl olarak hesap açtırmayacak kadar akıllısın, o kadarını biliyoruz.
isviçre'de doları veya eurosu olup da Türk parası olmayan insanların sarfettiği söz
- abi bu avrupa aslında bize göre çok geri kalmış bir yer ya.
+ niye lan nereden çıkardın?
- abi bizde hangi bankaya gitsen adamlar tl hesabı açıyorlar, halbuki isviçre öyle değil
+ nasıl peki?
- tl konvertibl değil deyip tl, kuruş hesabı açmıyorlar.
+ desene o zaman senin bir allah kuruşun yok isviçre'de...
- allah korusun, allah kuruşum yok ekmek musaf çarpsın.
evet kuruş sorarak hakaret edilmiştir. halbuki ne kadar ayıptır oğluna milyon dolarlık gemicik alan bir adama böyle bir soru sormak. elbette yalandır 1 kuruşu yoktur, gayet doğru. 1 milyon yuronuz varmı diye sorsalardı elbet doğruyu söylerdi bizim başbakanımız hiç yalan söylemez, devletin yanındadır, hep halkını kollar, öptüm baybay.
(bkz: batı erdoğanın isviçre hesapları hakkında ne dedi)

ya da

(#10072259)
1 kuruş yoktur o hesaplarda. en az 20 milyon euro falan vardır.*
- efendim, villa?
+ oğlumun, ben kiracıyım.
- çocuklar yurt dışı okul paraları?
+ kankam verdi.
- gemi ?
+ gemicik.
- eşinizin medical park hissesi?
+ ben bir ceviz ağacıyım gülhane parkı'nda.
- ülker'deki hisseniz?
+ dido dido dido, dodi dodi dodi...
at yalanını s.... inananı lafı çuk diye oturur buraya..
euro hesabı vardır da ondan. haspam.
-isviçre'de bana ait bir Allah'ın kuruşu varsa...
+Allah'ın kuruşu mu varmış?
-ne?
+peki sizin var mı?
-var
+yani isviçre'de kuruşunuz var
-yooo hayır kesinlikle yok.
+var dediniz?
-var dediysem bu koltuğu bırakırım.
+ama bu sefer kaydettik sayın başbakanım.
-hadi ya!! Neyse silelim o kayıtları o zaman. Sana isviçre'deki frang hesabımdan 1'ini veririm.
+yani frang hesabınız var kuruş yok.
-tabii canım. kuruş ne arar la isviçre'de.
+teşekkürler tayyip bey. iyi günler dilerim.
ispatlayamazsanız siyasetten çekilir misiniz sorusuna çarkdaroğlunun yandan çarklı cevabı ile cevap bulan başbakan lakırdısı. efenim götünüz yemiyorsa arkasına sığınmayın bu türden hezeyanların. adam olun delikanlı olun iddianızın arkasında durun. duramıyorsanız iddiamız bu diye ortaya çıkmayın. yoksa millet sizin taşşak yapar netekim yapmakta.
doğrudur . isviçre den ziyade caiman adaları daha münasiptir. o yüzden yalan haberdir.
Benim üzerime yok ama akrabalarımın hesabına yatırdım yavrum, evladım.
isviçrede 1 kuruşluk değil bol sıfırlık hesap açtıklarından dolayı tayibin yaptığı gereksiz söylemdir.
25 banka hesabım var ama 5 kuruş para yok bu hesaplarda diyen devlet liderinin gerçektende hesaplarında para olmaması durumudur. (bkz: para gemiciğin içinde saklı)
zaten kimse türk lirası bazında konuşmuyor.
zaten meblağ da öyle 1 lira filan değil.
yemin etse başı ağrımaz yani.
e siyaset dediğin de bu olsa gerek.
hala ortadoğu diyen handavallılara yazdıran cümledir. amerika haz etmiyor bu adamlardan, sizde etmiyorsunuz aynı yolun yolcususunuz hasılı. tüketelim üretim derdi bize düşmesinciler. siktirin gidin kabız bünyenize göre bir iş bulun yoksa aç kalacaksınız.
"isviçre'de bir kuruşum yok; haber patlak verdiğinden itibaren hesaplarımın hepsini avusturya'ya kaydırdım..." diye devam etmesi beklenen açıklama.
bence de kesin yoktur birkere faiz haram eğer varsada isviçre de değildir olsa olsa arap yarımadasında bir hurma ağacının altında gömülüdür.
kuruş cinsinden hesaplamak zor tabi.
franktır o frank...
aslında isviçre de yok.
doğrudur. 1 trilyar kuruşu vardır, 1 kuruşu değil.
(bkz: aslında ben yoğum lan)
(bkz: ben aslında yoğum)
Benim ziraat bankasında bile bir kuruşum yok.