bugün

hani tesadüf bu ya, yolda yürürken beyaz önlüklü, gözlüklü bir isviçreli bilim adamına denk gelinir. merak edip birşey sorulur, bilim adamımız size uymayan ve sizin kesinlikle anlayamayacağınız terimlerle cevap verdikten sonra, sizin bu cevabı beğenmeyip "hadi len ordan sen ne anlarsın" demenizle hayat bulan bir tepkidir.
isviçreli bilim adamlarının "bizim aramızda uzun süredir hiç kadın yok, olmadı, olmayacaktır da" demesi üzerine profeminist bir bünyeden dökülecek haklı tepki sözü.
isviçreli bilim adamlarından daha çok üreticilerin ''ulan bişey anlamasa niye her türlü ürünün üstüne yazalım bu heriflerin onayladığını.yalancı,şarlatan mı diyosun haa bize'' diyerek tepkisini çekmesi muhtemel söz.
neredeyse hergün haberlerde yayınlayacak hiçbirşey bulamayıpta, saçmalıkları ve magazin olaylarını haber diye yutturmaya çalışan ve kendilerine ulusal kanal diyen bazı kanalların sürekli isviçreli bilim adamlarının yaptığı iddia edilen araştırmaları yayınlaması üzerine televizyon karşısındaki adamın verdiği tepkidir.
isviçreli ciddi bilim adamının,ciddi bilim adamı kimliği ile
ne anladığını ciddi ciddi anlatmasıyla sonuçlanır.
türk insanının her şeyin en iyisini bilmesi en güzelini yapması sebebiyle sık tekrarladığı sözdür.

tesisatı kendi başına tamir etmek isterken apartmana su bastıran, sigortayı değiştireyim derken çarpılan, çarpılana yardım edeyim derken çarpılan insanların yinelemekten sıkılmayacağı sözdür.

lakin ben hiç bir isvicreli bilim adamının sokakta beyaz önlükle dolaştığını görmedim. O kadar para kazanırkene neden beyaz önlükle gezelim, sor bakalım christian ne dior?

biz buna yürü git lan işine diyor, yolumuza devam ediyoruz.
* * * *
ben oyle okullarda okusam ben de anlardim tabi cumlesiyle tamamlanabilecek, muhtemelen herseyi bilen turk abisi tarafindan gerceklestirilecek eylem.
Kendini bilim adamından üstün görmek, ilimin sadece bilim adamlarında olmadığını ve bende de birazcık beyin var görmüyormusun diyemediği için söylenen, bir sitem sözcüğüdür.