bugün

(bkz: Türk olmakla gurur duyan ateist)
normaldir.
ateistlikle türklüğün bir alakası olmadığı için gururla okuması gereken kişidir zaten. * *
benim de çok düşünmüş olduğum konu.allah'tan değiştirilemez yoksa laik kesim;bu şiir laikliğe ters kaldırılsın,diye saçma sözlerde bulunurdu.Bulunmayanlar ya da bulunamayanlar zaten bu harika şiiri yanlış okuyarak ima ediyorlar,yazık.
(bkz: hakkidir hakk a tapan milletimin istiklal)
müslüman olmaması türk olmadığı anlamına gelmeyen insan.
ezanları dinin temeline şahid gösterirken ki halini görmek istediğim ateist.
"hakkıdır hakk'a tapan milletimindir istiklal." bölümünü nasıl söylediği merak edilen ateist.
istiklal marşındaki o ruhu, manevi havayı kavrayamamış ateisttir. istiklal marşı yalnıza vatan sevgisi işlememektedir. aslında bakarsanız pek de noral bir durum değildir.
milli değerlerine saygı duyabilen ateisttir.
ateistlerin, dindar geçinen zümreden daha fazla islam'da bahsedilen hoşgörüyü özümsediğinin kanıtıdır.

en başta bir ateistin "istiklal" kelimesine bağlılığını dinle ters orantılı düşünmek bile kur'an'da önem verilen akıldan yoksunluğuna dalalet eder. bilmem hanım ne der.
marş olarak bestelenmeye çok uygun bir yapısı olmamakla birlikte, duygu yüklü güzel bir güfteden, olabildiğince güzel bestelenmiştir.

- türk ya da türklük ifadesi hiç geçmez.
- 'hakkıdır hakk'a' tapan ifadesini 'hakkıdır hakka' tapan olarak algılarsanız; 'hürriyet; haktan, adaletten yana olanların hakkıdır' olarak anlarsınız.
- dinden ve ezandan bahseden bölüm şiirin 8. kıtasındadır. oysa, marş ilk iki kıtadan oluşur. dolayısı ile marşı söyleyen şahıs 8. kıtayı zaten okumaz.
- iman ise neye iman ettiğinle ilintili bir kavramdır.
sanırım "serhaddi; iman dolu göğsü gibi" olmayan ateisttir.
ateizm bir inanış biçimi, istiklal marsı ise vatani duyguları ön plana cıkaran bir husustur.
kendi ile çelişen ateisttir. elbette ülkemizde din özgürlüğü vardır ama istiklal marşımızın bazı dizelerini nasıl söyleceği merak konusudur.

Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal

(bkz: hak)
(bkz: elma ile armutu bir tutmak)
(bkz: sanane yaprağım)
dini inançları bizi ilgilendirmez.
ülkesini sevmesi yeterlidir.
helal olsundur.
hadise okumadıktan sonra hiç problem teşkil etmeyecek durumdur.
zira hadise çıkıyor.
ezanları dinin temeline şahid gösterirken ki halini görmek istediğim ateist.
ne okudugunu bilmeyen ateisttir.

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
ateistim diye geçinen, ne olduğunun farkında bile olmayan, şuursuzca oradan oraya savrulan, halen bir arayış içinde çırpınan kişidir.
belki de "ata"ist olmak istemiştir.
10 kasım da malum saatte insanlar (beklemek istemeyen) zoraki bekletilirken kısır kısır kısırdayan, yavşak yavşak kıkırdayan, hemen ardından okunan istiklal marşını bağıra bağıra söylerken, söylediklerinden haberi olmayan ateist.

tevbe kapısı açık olmasa, her biriniz birer müslüman adayı olmasanız, bir gün din kardeşi olma ihtimalimiz olmasa, çok şey söylenir size. hele şu sanal dünyanın verdiği rehavetle yavru ağzınızı gevşete gevşete söylediklerinize, beyin sıçmıklarınıza çok şey var söylenecek ama işte...

hakkıdır ehli gönül müminlere saadet
hakkıdır laf dinlemez zır cahile zelalet
dansöz ateisttir, mükemmel kivirma potansiyeli barindirir.
ya özenti olduğu için ateistim diyordur ya da istiklal marşının ne anlama geldiğini bilmeden okuyordur.
istiklal marşı; gururlu okuyan herkesin marşıdır.

istiklal marşı atalarımızın kanlarıyla yazılmıştır. marş konusundada gruplaşma yapacak kadar fikirsiz bir toplum haline geldiysek, bu marşı birileri diğerlerinden sakınıyorsa sokayım böyle memlekete afedersiniz...