bugün

marmara üniversitesinin kampüsü çok iğrençtir, istanbul üniversitesinin ki ise devasal ve tarihidir.

he tabii ki bu iki üniversitede şampiyonların üniversitesi değildir. genelde orta halli ya da az çalışmış öğrenciler girer. fakat daha kötüleri de vardır.

çok daha iyileri için (bkz: boğaziçi) (bkz: bilkent) (bkz: odtü) (bkz: itü)
istanbul üniversitesi solcuların ve islamcıların,
marmara üniversitesi faşistlerin ve islamcıların yoğun olduğu yerlerdir.
marmara'nın bahçesinde jet uçağı vardır. iü'de yoktur.
bölüme göredir bu tokuşturma .
edebiyat fakültesini esas alırsak istanbul'un alacağı kıyaslama.
Tabiki Marmara Universitesi açık ara farkla alır. Projeleri oldukça kusursuzdur.
Hukuk için konuşuyorum, tam bir fenerbahçe galatasaray.

Dünyanın bunları kaale aldığı yok, en iyi üniversiteler listesinde ilk 500'e giremezler ama bir tafralar bir havalar bir şeyler. Yok işte efendim iş hayatında bunların birbirlerini kayırmaları, üniversite milliyetçiliği yapmaları falan. Ahah, harvard'la princeton sanki bana lol. Ezolar.
can ataklı'nın bir ara i.ü. iletişimde derslere girdiğini biliyorum..
ama bu bölüm üniversite seçme bölümü esasen..
istanbul üniversitesi derim..
marmara, istanbulun yanında güdük bir okuldur..
okuma sakın babana bi hayrın olsun ihihihhi.
görsel
trabzon teknik * .
aslında hiçbirisi değil, Anadolu Üniversitesi önerilir. kulüpler adına , arkadaş çevresi , pratiklik adına çok özendiricidir. radyo anadolu'da çalışma olanağı vardır kolaylıkla. bir dolu etkinlik düzenlenir sosyal medya kulübünde, film kulüplerinin palto'su var, daha birçok film günleri var. trt okul var. açıköğretim birimi var. bir ucundan tutarsın iletişimsel işlerin daha öğrenci iken. eskişehir'imde yaşama kolaylığına değinmiyorum bile.
ama şehir dışına başka kesinlikle bir seçenek yoksa ben marmara'nın iletişim fakültesi namına adını daha çok duydum doğrusu.
yardımcı olabildim mi bilmiyorum, bu sıcakta sıkıntılı bir şey karar vermek. güzellikler dilerim.
Göztepe kampüsü dışında allahın unuttuğu yerlere kampüs yapmasından dolayı marmarayı eliyorum.

Ve tabii istanbulda olması ve adının istanbul üniversitesi olmasıda ayrı güzel. Saçma sapan milletvekili adları falan yok.
istanbul Üniversitesi bir tık önde.
hukuk ve tıpta tartışmasız istanbul üniversitesidir.

edit: üniversitesin sadece kampüsten ibaret olduğunu düşünen ve bu sebebten marmarağğ diyen çomarlar eksileyebilir.
Hukukta marmaranin ortami daha guzel gibi sanki.cennet gibi kampus heryer kizli bolum.
Edit: beyler düsünün eczacilik hemsirelik tip radyo televizyon. Hepsi kiz bunlarin. Hukukcu adam bu kampusten sifir manitali cikarsa ya sakirttir ya beceriksiz ya ılık.
Real Madrid-Barcelona kapışması gibi bir şey bu...
her türlü marmara alır.
Yakın zamanda Marmara'dan istanbul'a geçiş yaparak daha fazla fikir sahibi olacağım versus fakat okuduğum bölümdeki kadrolar kıyaslanırsa Marmara bu bölümde daha prestijli.
(bkz: Çeko)
(bkz: Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri)
sadece ismen değerlendirmek ne kadar mantıklı bilmiyorum zira iki köklü üniversite.

bölümden bölüme, fakülteden fakülteye değişir olumlu ve olumsuz yanları.
lakin tıp ve ilahiyat bölümü adına marmaranın daha önde olduğunu düşünüyorum. hukuk adına ya başa baş ya istanbul bir tık önde olabilir diyebilirim. öğretmenlikler içinde aynı şekilde başa baştır.
iktisat fakültesi marmara üniverstesinde daha iyiydir, iki üniversiteyi de tecrübe eden birinden aldığım bir bilgidir.
liste bu şekilde uzayıp gider.

ha şöyle de bir gerçek var ki hiçbiri mükemmel üniversiteler değiller, boğaziçinin, itünün,odtünün yanında esameleri pek nadir okunur. dünya çapında zaten yok.

ülke düzeyinde ismi olan iki nadide üniversitenin karşılaştırılması diyebilirim.
üniversite tercihini kampüse göre yapan sığırlar hiç okumasınlar, verdiğimiz vergilere yazık.

ulan adamın derdi üni okuyup meslek sahibi olmak değil ki!! ortam karı kız kampüs eğlence... bir senedir dünyanın en iyi okullarından birinde doktora yapıyorum, bırak kampüsü okulda çalışan var mı belli değil. kulüp ortam vs hiçbir şey yok. kütüphane harici oturacak yer bile yok...

sonuç adamlar gece gündüz araştırma yapıyor, bizimkiler karı kız kovalıyor. sonra da ülke bok işsizlik var bıdı bıdı...
ikiside değil (bkz: mühendislik)
Besyo olarak karşılaştırırsak şayet açık ara marmaranın alacağı karşılaştırmadır.
Marmara hukuk çok kolay denmiş, arkadaşım o yaz okulları fragman, içine girenin çok afedersin anasını sikiyorlar, 1 aydır aralıksız sınav oluyorum, 2 aydır da sınav çalışıyorum da oradan biliyorum (ki aldığım notlar da komik denecek düzeyde) Kurdeşen falan döküyor millet sınav dönemlerinde, el insaf.

Ha bu arada dışarıdan gelenle kendi öğrencilerine yaptıkları yaz okulu arasında bile büyük fark var, yaz okulunda ders alıp veremeyen, yıl içinde de aynı dersi tekrar alan bi sürü arkadaşım var. Gerçi artık yaz okulu açmıyorlar sanırım.

Marmara kadar öğrencinin canına okuyan üniversite az bulunur.

Büdüt: haydarpaşa kampüsü'nden marmara hukuku şutluyorlar 1-2 seneye, sağlık bilimleri üniversitesi denen sikko oluşum kampüsümüze çöktü çünkü. Sonra vay efendim haydarpaşa diye geldik göztepe'de hırboların arasında ders görüyoruz falan olmasın.
istanbul üniversitesinin alacağı versus. Daha hoş ve daha çok tarih kokar, köklüdür.