bugün

ülkeye doldurdukları milyonlarca mülteciler yüzünden, artık şehrin dayanamayacak noktaya gelmesidir.
bazıları da diyor ki neden metro yapılıyor yol yapılsın. sanıyorlar ki şehirde yol yapacak yer kaldı. şehrin bütün damarları tıkandı. bu şehrin tek kurtuluşu, her yere yürüme mesafesinde metro yapmaktır. bence imamoğlunun yaptığı en iyi yatırım metro oldu. üstelik devlet desteği bile almadan, yurtdışından aldıkları kredi sayesinde yaptı. bu konuda kesinlikle takdirimi kazanmıştır. buna rağmen hala yetmiyor. bazı yerlere gitmek için özel araç, otobüs, vs kullanmak gerekiyor. mecburen trafiğe giriyorsunuz.
benim imamoğluna önerim, metroları 7/24 saat çalıştırsınlar. fiyatlarını 2 katı vs yapmasınlar. buna karşın ücretsiz kartların hepsini sınırlı sayıda yapsınlar. örneğin 3 hakkı olsun. sınırsız kart olmasın.

dikkatimi çeken bir konu da, karayollarına, yani bakanlığa balı olan bazı yolların tek şeride düşürüldüğünü gördüm. yolda çalışma vs görmediğim bir yolu tek şeride düşürmüşler. zaten yeterli gelmeyen yolları, 2 şeritten tek şeride düşürmelerinin amacını anlamadım. 4 km yolu 40 dk da gittim. otoyolda yürüsem 10dk sürmezdi.
sanki istanbulun bazı semtlerine karşı özellikle, halk kışkırtmak için yapılan bir hamle gibi geliyor bana. "bak imamoğlu yüzünden istanbul bu halde" gibi söylem yayma amacında olabilirler. çok pis kokular geliyor burnuma. ahlak sınırları geçileli çok oldu. normalde medeni ülkelerde rekabet olması halkın işine yararken, birileri devlet gücü ile rakibini ezmeye çalışıyor. bunu yaparken de halkın üzerine basıp geçiyorlar.

emniyet şeritlerini kendi malı gibi kullanan, ambulans, itfaiye, gerçek polis araçlarının dışındakilerle baş edilmesi gerekiyor.
kendisine müslüman diyen, milliyetçi geçinen orospu çocukları, sahte çakarlarla, görevde olmadan insanların haklarına tecavüz etmekteler. bu orospu çocukları en arkadan gelerek emniyet şeridini kullanarak en önce geçmekteler. bu yüzden kilit trafik ilerlemiyor.
özellikle dudullu organize sanayi bölgesi çekilmezdir. 18 sonrası araçlar yarım saatte 5cm hareket ediyor.
öho daki midibüs tipli araçların hepsi körüklü hale getirilmelidir.

sefer saati 5 dk olan midibüsler bile tıka basa geçiyor 15 km lik yolu 2 saatte gelebiliyorum.
çıldırmamak için binbin kullanmak lazım.