bugün

sadece istanbul a yakışan otokar 80 s 5.5 , otokar m2000 , otokar m3000 , otokar m2010 modellerinin bulunduğu minibüs hatları topluluğudur. yeri geldiğinde şikayet etsek de istanbul un olmazsa olmazlarıdır onlar. seviyoruz onları.
ihtiyaç dahilinde işe yarayan fakat daha fazla zarar verdiğini düşündüğüm toplu taşıma araçlarıdır.
istanbul'da trafiğin ırzına geçmekle yükümlü araçları.
geri kalmışlığın göstergesidir. dünyanın hayran hayran baktığı istanbul' a yakışmayan, ilkel taşıtlardır. istanbul halkını bu minibüslere bindirmek zorunda bırakan tüm sorumluların...
- normal insan "gibi" olanları bana pek denk gelmiyor
- ayakta durmak için askeri eğitim gerekli değil ama bu ayakta durma çabaları antreman anlamında askerde de işime yaradı
- magirus yaygın marka, trend şekli arada değşiyor (2010 sport vs gibi takılarla piyasada bulunabiliyor)
- korna (dürttt) çalma konusunda tik'li oldukları kanaati hakim bende, korna ile adece irtibat değil diyalog kurma becerisi yüksek
- k.çekmece'de oturan arkadaşım kadıköy-pendik minibüslerini biraz tecrübe edince, "bunlar ekstra saygılı, bizi oradakiler bunlardan on kat farklı" demişti, (en azından saol, rica ederim, oturur musun"uz", filan diyebildikleri için)
- bir keresinde biri, sabah 6.20'de "olum var ya, amerikan soğuğu var dışarıda" demişti, afyonu patlatmamışız; baktım sadece... "hani" dedi, "amerika'nın buzdolabı, arabası, yüzölçümü filan büyük ya; o hesap!" dedi, "felefeye bak" diyip, anlamadığım için mahçup oldum
- hayata bakış açısı ile ilgili müzik yayını, mor renkli lamba, ilginç telefon diyaloglarına rastlanabilir bu araçlarda
- bu aralar gerek dış gerek iç mekan için en uyduruğundan ve parlağından led'ler moda
Orospu çocukluğunun vücut bulmuş halleri.