bugün

Başlığın tam haliyle; istanbul'da deprem hazırlıkları: 39 ilçeye vali görevlendirilmesi..

istanbul'da deprem hazırlıkları kapsamında, ilgili yöneticilerin afetzede olacağı düşünülerek istanbul’un 39 ilçesine 39 vali görevlendirmesi yapıldı.

istanbul’un 39 ilçesine vali görevlendirmesi yapıldı. 39 ilçede Afet Yönetim Merkezleri’nin tamamında DMR Telsiz Sistemi kurularak çalışır hale getirildi ve AFAD Merkezi ile her gün telsiz çevrimi yapılarak hazır halde tutuluyor.

istanbul’da 2 bin 864 olan “toplanma alanı” sayısı da 5 bin 578’e çıkarıldı. Toplanma alanlarında kişi başına 2.94 metrekare alan düşüyor. Mevcut toplanma alanlarının yüzde 56,88’inde elektrik, su, kanalizasyon alt yapısı bulunuyor.

https://sputniknews.com.t...endirildi-1074605188.html
Umarım en çabuk şekilde önlemler alınır .
sabah ekmek olaya üsküdar-bulgurlu'ya gittim ,erken saatlerde .

orada nezih uzel parkı var(nezih arkadaşımdı hem de semttendi ,anmış olduk) ,120-130 metrekare yer toplanma alanı ,toplanma alanı falan kalmadı ,parkların hepsini toplanma alanı ilan ettiler ,göz boyama.

vali olayı da sakat olay bir punduna getirip her ilçeyi il ilan edebilirler ,iett,iski,igdaş ,ibb merkezi falan gibi kurumlarda ankara'ya bağlanır sen sağ ben selamet.

benim ki tahmin ama olacağına bak..
vali atandığına göre vilayet konağı, kadro, makam arabaları, korumalar vb arkası gelecektir. sonra bu 39 valinin kalması için lojman inşaatları başlayacaktır. veya tasarruf amacıyla bu valiler istanbul dışında ikamet edebilir ve helikopterlerle olay mahalline intikalleri sağlanabilir.