1. .
  erdoğan'ın "Siz ancak insanları öldürmeyi bilirsiniz." sözüne karşılık peres'in verdiği tepkidir.

  edit: demek israil'e hergün roket yağıyor sayın peres; ne kadar garip ama israil'e bomba yağıyor, hergün onlarca sivil! filistin'de ölüyor! bırakın bu işleri ya!
  3 -2 ... erdinaryus professor
 2. .
  Peres'in büyük ihtimalle yaşından dolayı olayları anlayamama durumunun bir sonucudur. Senin ülkene iki üç kıytırık roket gelmişse haklı olarak bunu yapanları hedef al. ama Ortada bahsedilen hamasa verilen mücedele değil sivil halkın katliamıdır. Sen tüm filistine hamas gözüyle bakarsan bu iş bir yere varmaz.
  2 -2 ... sekerpinar
 3. .
  hamas'ın kıytırık roketlerini dünyaya eşsiz silahlarmış gibi lanse eden israil cumhurbaşkanının zırvalaması. duyan da tel-aviv'e her gün füze yağıyor sanacak. dünyayı resmen aptal yerine koyuyorlar.
  3 -1 ... chilavert
 4. .
  bir ulkenin teroristi, diger ulkenin ozgurluk savascisidir tezinin gercek olmasi hadisesidir. israile gore hamas teroristtir, akp ye gore ise ozgurluk icin savasmaktadir. bizim icin pkk teror orgutudur, israi icin de oyledir. insallah bundan sonra da boyle olur. zira bu tip konularda uluslararasi destek cok onemlidir. israil icin onemsiz olabilir, kapi gibi abd destegi 7 gun 24 saat arkasindadir. turkiyenin oyle bir luksu yoktur.
  1 ... strobe
 5. .
  akabinde rte "uyan peres uyan" demiştir.

  çok merak ediyorum rte bu cevapla; "adamın kıçından kan alırlar kan" mı demek istedi lan? ya varya öyle bi meali varsa yeminle süper koymuş lafı.
  7 ... nukleerella
 6. .
  biz aynısını yapsaydık ne barzanisi kalırdı ne talabanisi cümlesiyle cevap verilesidir.
  3 -1 ... twisto
 7. .
  (bkz: dağlar seni deli deşik ederim) *
  ... neandertal
 8. .
  özrü kabahatinden büyük a.q adamların. zalimin zulmü varsa sevenin allahı varmış, allahım sen yahudi ibnelerini ne zaman helak edeceksin...
  1 -5 ... hiro nakamura
 9. .
  atılan roketlerin israilin ortalığı karıştırma ve kendini haklı gösterme politikasının bir sonucu olduğunun hatırlatılmasını gerektiren söylem.
  1 ... antisosyal
 10. .
  gereksiz bir politikacının kendisi gibi gereksiz beyanatı.. yazık, çok üzüldük biz israil adına.. zira hergün tepelerine bomba düşen onlar.. hatırlatmakta faide var sanırım; okul bombalayanlar ta kendileridir..

  (bkz: yaşasın ironi)
  (bkz: yaşasın misket bombası)
  (bkz: yaşasın fosfor bombası)
  3 ... oopps i did it again