bugün

israil'de çıkan orman yangınını söndürmek üzere başbakan tarafından gönderilen uçaklardır.israil itfaiye başkanının yangın kontrolümüzden çıktı dünyadan yardım bekliyoruz demesi üzerine gönderilmiş.
haydarpaşa yanarken neredeydi ki o uçak dememek için mal olmak gerek.
üç, beş tane uçağımız daha olsa da onları da göndersek dememe sebeb olan, insanlık açısından çok talihsiz bir felaket sonucu, başbakanımızın, milletimiz adına, insalığın gereğini yaptığı talimatıyla gerçekleşen olay.
bir türk ten farklı bir davranış ummazdık zaten.
biz dostu olmamasına rağmen, insanlığını ve değerlerini muhafaza eden bir milletiz.
türk ün en sıradan hareketinde bile, çok büyük dersler vardır.
siktiredilesi millettir. olası uçağın içine benzin koyup göndermek gerekir.
israile savaş için gitmiyorlarsa geri dönsün kodumun uçakları.
her kazıktan sonra öyle kınıyoruz böyle sinirliyiz deyip, sonra da kulağının üzerine yatan insanların yönettiği bir ülkedeyiz biz. dolayısıyla gayet normal karşılanması gereken bir olay.
binlerce filistin yanarken akıl edemedik.. binlerce filistin'i hunharca öldürürken bu şerefsizler yine akıl edemedik yardım etmeyi. son anda seçimler yaklaşılıyor diye van müüünütt dendi, millet birşey yaptı sandı..

israil, israil oğlulları. gözümün önünde teker teker yansalar zerre içim acımayacak. belki yanlarında yanan karıncaya çok üzüleceğim ama o adamlara acımayacağım..

o kundakta ki bebeleri nasıl mermiye dizdikleri halen gözlerimin önünde..

israi'liler, siyonist köpekler.. yansın alayı su veren itfayeninin hortumunu sikeyim.

edit: şimdi sen diyeceksin ki '' hani sen hümanisttin ? hani insanları severdin ? nerde bu kişiliğin ? '' diye. söz konusu israil'liler olunca sokarım hümanistliğime..
o ibneler gemiyi basıp 9 kişiyi katlederken neden ambulans helikopteri göndermediler. belki 9 kişiden birkaçı yaşardı. nahoş iştir.
her fırsatta barşçıl bir millet olduğumuzun kanıtı açısından güzel bir gelişmedir. her ne kadar da gönülden olmasada bize büyük artı sağlayacaktır. uluslararası kamuoyunda bir değer ifade etmeyecek olsa bile hakkı adaletle dağıtan, hakim, cenab-ı hak tarafından mükafatını bir şekilde alacağımız gelişmedir.
insanlık dersi ayarı vermektir. eman dileyene gereğini yapmaktır. iyiliği başa kakmadan bunu yapmak efdaldir.
israilin kalbinde yanan kin ateşini söndüremeyecek uçaklardır.
"yansın ibnelerin alayı su veren itfayeninin hortumunu sikeyim"

alıntıdır.

(bkz: #10088728)
(yazar: rihez)
kimi zaman, gösterilen düşmanca tavırlara karşı verilen dostça yanıtlar, o tavırları sergileyenleri utandırmak ve yerin dibine sokmak için her türlü eylemden daha etkilidir. bu, aynı zamanda, kökleşmiş devlet olma bilinci ve olgunluğunun bir göstergesi olmakla; edepsizlik eden bir çocuğun, ana-babasından aldığı derse eşdeğer sonuçlar da doğurur.

nitekim, israil başbakanı'nın erdoğan'a gönderdiği teşekkür mektubu, aslında, devlet olarak duyulan mahçubiyetin bir yansıması niteliğindedir.
40 insan hayatını kaybetti. Halen o gözlüklerden bakmaya devam ediyorsunuz.Türkiye'de böyle bir yangın olsaydı israil de Yunanistan da hiç düşünmeden gönderirdi emin olun.2 uçağın bahsini yapacağımıza dua edelim de
daha fazla insan ölmesin.
ayar falan verilmesi sözkonusu olmayan , yapılması gerekenin yapıldığı insani bir eylemdir .

istanbul ' un hatta türkiye ' nin en güzel yapılarından biri olan haydarpaşa garı yangınında kullanılmayan yangın söndürme uçağı helikopteri vs. nin , israil ' e yardım için gönderilmesi de gerçekten ilginçtir .

herkes istediği açıdan yorumlayabilir .
o senin insanını düşünmüyo sen onun ormanını düşünüyosun var mı böle bişey ya. orman yanar yerine yenisi gelir. ha 10 yıl olur 20 yıl olur ama gelir. ölen insanların yerine hiçbir şey geçemez. ölen insanlar bile eminim cennetten küfrediyodur. gerçekten ben cennette bile olsam bu adama küfrederdim böle bi insanın varlığı beni kahrediyo.
su yerine benzin dökmek gerekir aslında o uçaklarla. ama türk değil miyiz duygusalız işte...
kelin merheminin olup kendi başına sürmemesi olayıdır kısaca.
(bkz: haydarpaşa)
hükümetin yaptığı taktik ataktır. ters tepebileceği gibi olumlu gelişmelere de yol açabilir. bana sorarsanız bm'nin tonla uyarısını alan, hiç bir anlaşmayı takmayan, daha 2008'de gazze'de 1200 masumu çoluk çocuğu katleden bir terör devletine yardım yapılması anlamsız. ha eğer yangına benzin dökmek için havalansaydı o uçaklar desteklerdim.
yangın söndürme uçağı ile bina yangını söndürme fantazisi olan insanlar olduğunu bizler gösteren yardım olayı. geniş mesken yangınları, büyük fabrika yangınları dışında nerede gördünüz bina yangınlarında yangın uçağı kullanıldığını ? 30 ton suyun haydarpaşa garina çarptığında neler olacağını tahmin edecek kapasitede beyne sahipmisiniz ?
sevmediğiniz siyasetcileri eleştirirken komik duruma düşmeyin, cahilliğinizi aleni belli etmeyin.
iktidar partisi yanlısı değilim. iki uçak gönderilmesi oldukca yerindedir. daha çok uçak gönderilseydi keşke.
yanan ormanlar israil in olsada, ölenler yahudi de olsa (once insandır), bizde orman yangını çıksa ve onların yargım göndermeyeceğini bilsek bile gönderilmeliydi. bizim diğer ülkelere yapacağımız yardımları onların tutum ve davranışları etkilememeli.
yangın ve yamarak can vermenin ne kadar korkunç bir felaket olduğunu düşündüğümüzde, israil devletinden nefret etmeme rağmen, insanlık adına doğru yapıldığını düşündüğüm eylem. allah yardımcıları olsun. umarım bundan bir ders çıkarıp, filistinli mazlum sivil halkın hayatları ile ilgili aynı yargıda bulunurlar.
her şeye rağmen iyilik ölmez dedirten olaydır ama israil e değer mi ? *
iki yangın söndürme uçağı azdır bile. göstermeliktir. adam adam olsaydı, öncelikle israille ilişkilerimizi değil o yangında can veren insanları düşünürdü, yanan ormanları düşünürdü. müslüman ya bunlar, merhametli ya bunlar. sikeyim onların vicdanlarını, merhaetlerini.!
ayrıca ormanlar bir ülkenin değil tüm dünyanındır. biraz sosyal bilinciniz gelişsin, nefret yerine arada hiç değilse doğaya karşı bir sevgi besleyin.
(bkz: keşke haydarpaşa garı israil de olsaymış/#10097442)
kiralık uçakları gönderdiğimiz hadisedir. inşallah düşmezler, şaka maka çok pahalı aletler onlar.