bugün

yaratıcılıktan uzak insan davranışı. hayır zor bir şey değil bu. en kötüsünü düşünerek; ansiklopedi açıp hastalık ismi yazın mına koyim. bir "ahmet" bir "esra" gördükçe ilerleyemez bu oluşum. onu söyleyeyim ben size.
yazarlığının onaylanacağı aklının ucundan geçmediği için nick falan bulayım diye düşünmemiş insan davranışıdır. şimdiye kadar çok duyduğu için aklında yer eden ismi kullanan kişinin davranışıdır ayrıca.

edit: nick gibi ismin var zaten dedi bir arkadaş. bir gönderme mi söz konusu çözemedim. *
geyik yapabilme kapasitesi düşük insandır.. ama herkesin tercihi tabii..
(bkz: bu kadar uzun nick alamazsınız)*
tercih meselesidir.

saygı duyulması gerekendir.
ismini seven insan davranışı, zira bilri ki kendisi kullanmazsa başkası kullanacak, haliyle ismini kendisi kullanmayı tercih eder bir de üstüne kullanır. öyle bir şey yani.
sözlükte erkek arayan, nickiyle kendini teşhir etme çabasında olan yazarların yaptığı imiş. hah ! sizin gözlemlerinizi, tespitlerinizi seveyim be. tespit sıçmaya da devam ediyor bazıları hala. insanın ismiyle nick almasında nasıl bir abazalık görüyorsunuz anlayamıyorum. arkadaşım bu nicki seçen kişinin tercihidir. ayrıca nickini ismi olarak seçmeyenleri de görüyoruz. vazgeçin artık etrafa laf atarak gündeme gelme çabasından. şayet komik oluyorsunuz. genelleme yapmayı da bırakın..
tehlikelidir.

delisi var psikopatı var. kendi ismini soyismini vermenin hiç alemi yok.
profil fotomuza da vesikalık fotoğrafımızı koyarak voltranı oluşturabileceğimiz bir fiil.
ad soyad şeklinde sözlük nicki almaktan iyidir. Aynı zamanda ekşi sözlükte yaptığım bir hatadır. Üstelik, yazarlığın onaylanmasına ramak kala, yaptığım hatayı fark edip ileride başıma iş açmasın diye yazarlığımı sildirdim. Eğer sildirmeyip devam etme aptallığına düşseydim, hem kendimi afişe etmiş olurdum hemde hakkımda girilen entry'ler sonucunda rezil olabilme ihtimalimde olmuş olurdu, bir tanıdığımın adımı ve soyadımı google'a yazdığını düşünecek olur isem, google aramada ekşi sözlük başlığı çıkabilirdi. Uçurumdan kurtuldum desem yeridir.