bugün

--spoiler--
olayın kahramanları:

ismail ağbi

meraklı küçük velet

pos bıyıklı terli amca

freud *
o gün ismail için rutin günlerden biridir. güne zinde başlamak için seçilen mekansa bu kez farklıdır. mahalledeki en eski apartmanın merdiven altı...(ulen ismail ne mal adamsın he)
*
meraklı küçük velet:ene ismail abibibibibi... napıyon sen burdadadadada... arkandaki amca kim ismail ağbibibibibi... amca terlemiş hasta galibabababa... he ismail ağbibibibi...sölesene ismail ağbibibibibibibi...

ismail ağbi:* *len ne arıyon sen burdadadadada... bakma len yürü git burdandandandan... kimseye bişey söleme sakınkınkınkın... imanıma doğrarım senininini...

velet gerisin geriye kaçar. olup bitenden bişey anlamamıştır. fekat ismailin korkusundan kimseye bişey söylememeye karar verir.

meraklı küçük velet:naber len osman...ismail ağbiyi görmedim ben bugün. valla görmedim. bakmasana oğlum suratıma öyle. bakmayın len ibram, celal, ferhat, mıstık valla görmedim ismail ağbiyi. arkasındaki pos bıyıklı amcayı da tanımıom ki. ismail ağbinin arkasına saklanmıştı zaten. terler akıodu falan. ama ismail ağbiyi görmedim yani.* *
ismailin her geçen gün içi içini yemekte mahallede ipne, oğlancı, gay, verici diye adının çıkmasından fena halde tırsmaktadır. ismailin aklına bir fikir gelir. bu olayı örtpas etmek için yansıtma tekniğini kullanacaktır:

ismail:len baksana kıza, bacakları ayrık yürüyo. üniversiteyi bakire bitiremeyen kızdır bu. kesin vermiştir .rospu.

xyz:hadi ya iyi ki söyledin ağbi biz de anlarız artık.

ismail:a.q. len yürürken kıçını kaşıdı bu kesin vermiştir. hatta verdi ben gördüm.

abc:hadi yaaa vay namıssız. ben de kız oğlan kız bilirdim bunu. meğer karıymış.

ismail:karı olsa iyi. dul olma ihtimali bile var. he bak len sen de bak. şu giden var ya yüzde 200 vermiştir. bi omzu diğerinden daha düşük. kesin verdi. anlarım ben.

lpg:ağbi menşure teyze değil mi o, senin annen?

ismail:bak anlarım demiştim ben.hehehe..höyt noluyo len...ne diyon len anama.. namussuz ipne.

ismail ağbi bu gibi faaliyetlerine devam eder. mahalleli ismaili delikanlı, namuslu ve kızlar konusunda tecrübeli biri olarak tanır. ismail ideolojisini yurdun her kesimine yaymak için sözlüklere girip veren kız, alan erkek, üniversiteye geldim bin kişiye verdim, ellenecek kız var da evlenecek kız var mı, acılı yedim götüm yandı seni sevdim dikenin battı, kız mı kadın mı 12 adımda jinekolog olun gibin başlıklar açar, tabi bazen de bi bakar ki açacağı başlığı başkası açmış. pos bıyıklı terli adam di mi der gülümseyerek. atak davranıp başlığı önceden açan kabiliyetli genç ise kilometrelerce öteden ismailin bu sorusunu kalbinin en derininden duyar sanki evet der aynı şekilde gülümseyerek. bir başkası ise aynı başlığa entry girmektedir. kulakları kızarır. biri beni andı heralde der gülümsemeyi de ihmal etmez tabi.
--spoiler--