bugün

Yahu bunu savunan adam ülkenin büyük kesimine dinsiz,katil,tecavüzcü diyor.
Bildiğime göre alevileri Türk ve Kürtler katletti.
(bkz: dağlara gel)
Yalın'ın şarkısında dediği sesin de aşk var bir ben duyuyorum gibi bisi olmalı bu hoşgörü nedense kimsenin duyduğu gordugu yok.
(bkz: tatlı su müslümanı)
doğru demiş müslümandır.

öncelikle belirteyim ki, ateistim.

islam bir dindir, müslümansa o dine mensup kişi demektedir.

temelde incil, tevrat ve kur'an baz alındığında evet islam hoşgörü dinidir.

sahabe döneminden 300 yıl sonra yazılan hadislere göre yaşayan ortalama bir müslümanın radikalleşmesine şaşırmamak gerek, çünkü hadislerin yüzde doksandokuzu siyasi baskılarla dönemin sultanları, emirleri, halifeleri tarafından yazdırılmış veyahut yönlendirilmiştir.

ışid, bu sahih olduğu idda edilen hadis kitaplarına göre istediğini mürted ilan edip kafasını kesmektedir.

'aynı menzile yürüdüğümüz kişiler bizi aldatmış, allah ve milletim bizi affetsin' dedikten 6 ay sonra ' ben siyasi hayatımda ne aldatan oldum ne de aldanan' diyen birisini taparcasına alkışlıyorsa 1500 yıl öncesine gitmeye gerek yok.

müslüman işine gelen her şeyi söyler kardeşim. bunun için dinin kendisine iftira atmayın.

okuyun lan, her halta biat etmeyin (bkz: swh).
ad hominem safsatası içeren, provakasyon amacıyla, ne kadar iğrenç bir işsiz olduğunu herkese göstermek isteyen bir zavallının gerçeği bildiği halde yine de açtığı başlık.

müslümanlık iddiası taşıyan herhangi bir bireyi veyahut bir toplumu örnek alarak Kur'an eleştirilemez. Kur'an'da tek tip bir inanan modeli de yoktur. dolayısıyla, Kur'an'ın çizdiği ideal müslüman modeline baktığımızda islam dininin hoşgörü dini olduğunu herkes bilir. bazı işsizler de bile bile böyle kansızlık yapar.
Topluma bakip kuran elestirilemez diyen denyolarin da dahil oldugu grup. Bi bitmedi gercek islam bu degil tribiniz. Sen bir kitabi ornek alip sacma sapan bir topluma donusebiliyorsan ornegin elestirilemez oldugunu nasil iddia edebilirsin amk ?
bunu diyen müslümanı ramazan ayında erzurum ve konya gibi yerlere götürüp sokakta sigara içirtmek lazım.Hoşgörü gösterir ordaki müslüman kardeşlerimiz.
Doğru söylemiş olabilir. Ama öncelikle şunu sorgulamak gerekir: evrensel hoşgörü var midir, varsa bunun kapsamı nelerdir. Tüm toplumlarin hoşgörü dairelerinin kesişim kümesinde neler vardır. Bunlar tam olarak tespit edilip, listelenmektedikce, hiçbir din, hiçbir felsefe, hiçbir doktrin hosgorusuzlukle suçlanamaz.
Karinizi dovebilirsiniz diyen kitabin kutsalligina inaniyordur. ( nisa 34 )

Karinizi ateste yakin yenisini bulun diyen kutsal Zulu dini Zagonta'ya kiyasla daha hosgorulu olsa da modern anlayisa gore islan hosgorulu diyen kisi en kibar tabirle saftiriktir.
aslında haklıdır ama dinini doğru düzgün bilmeyip,yaşamadığı için islamı lekelemekten başka bir işe yaramaz.