bugün

Çağdışı değildir.

islam 4 karı alın demiyor. Tek eşliliği şart koşmuyorum, dörtte fazla olamaz diyor.
islam'ın müslümanlara tanıdığı haklardan biridir...

bunun da kendi içinde kuralları tabii ki vardır...

sırf bu sebepten dolayı islam'a girmek istemeyenler için 1400 yıllık kuralı değiştiremeyiz arkadaşlar...

kusura bakmayın...

sizin için kafirlik dinini tavsiye edebilirim...

onda herhangi bir sınır yok...

istediğiniz kadar kadınla istediğiniz gibi ilişki yaşayabilirsiniz...

bu da benden size ufak bi kıyak olsun...
4 hür kadındır. Yoksa sayısız cariye alabilirsin. Ayrıca muhammed 4 den fazla hür kadın almıştır. Allah ın sadece ona has kıldığı kadınlar var. Ama tabi ki islamda kadın çok önemli. Saçmalamayın.
4 kadin arti sinirsiz cariye diye biliyorum ben.
islam'da çok evliliği gelenekçilerin çarpıtmalarıyla yorumluyorsunuz.
tavsiye: http://www.youtube.com/watch?v=Q3K067O7Bic
Kendı doyumsuz zevklerinize dini kullanarak kılıf aramayın.
Sanki dört kadın almak farzmış, şartmış gibi algınanan konudur.
Bu dingillere hayatın boyunca kaç kadınla çiftleştin diye sorsan " ne sen sor ne de ben söyleyeyim " derler. Ama iş evlenme şartına gelince başlarlar tepinmeye.

Yani hem dörtten fazla kadınla sykiş hem de islam dört kadınla evlenmeye kapı açıyor de.

E sykişeceğine bırak evlensin işte. Yook siykişsin değil mi!

Böylelerinin bacılarını, kızlarını becerip becerip bırakacaksın.
Gerçi bu dediğim hayal değil gerçek. Ama godoşların zoruna gitmiyor.
Zina serbest nikah yasak.

Oğlum samimi isen tek kadınla kal. Hem 40 kadınla yat hem dört evliliği küçümse, bu ne lann!

Diğer taraftan şu ahzap 50 yi yazmaktan parmaklarımız aşındı, ama propaganda amaçlı itiraz devam ediyor.

Hangi aptal dünyalık( para, mal,kadın) için bir kitap uydurur da o kitapta malı, parayı, egoyu, hırsı, öfkeyi, kadını kendine kısıtlar, kimini de yasaklar? Üstelik yaşamış olduğu toplumda evlilikte ve servet edinmede sınır yok iken ve maddi olarakta mekkenin önde gelenlerindenken???!!!

Yav bu ayetleri hangi bakış açısıyla yorumluyor sunuz? Bize de söyleyin.
Zamane müslümanlarının bahsetmekten ekseriyetle kaçındıkları mevzu. Çünkü bir kılıf uydurmalılar ve "onları korumak için var bu kural" bahanesi mızrağın çuvala sığmasına pek de yardımcı olmuyor. onu açıklasa sınırsız cariye mevzusu var daha. O yüzden en iyisi sanki öyle bir şey yokmuş gibi davranmak işlerine geliyor. hadi erkekleri anladık, Bir de müslüman olduğunu söyleyen kadınlar var yaradanın bu sözlerine karşı çıkan, kesinlikle kocasının 3 farklı kadınla daha nikahlanıp sınırsız sayıda kadınla da nikahsız olarak birlikte olmasına kesinlikle karşı çıkan, yani taptıkları allah'ın sözünün üstüne söz söyleyen bu kadınlar bir de hiç utanmadan müslüman olduklarını söylerler.
Ve hala bu dine inanıp birde utanmadan kadın erkek eşitliği olduğunu söyleyen insanlar var. Özelliklede kadınlar.ilginç.
muhammed için gerçerli olmayan kuraldır. azhap 50 ayete bakarsanız allah muhammed e sadece mahsus olmak üzere ekstra kadınları helal kılmıştır. (peygaberin kendine has kadınları helal kıldırıp harem kurması)
ayrıca hür de 4 sınır vardır. şimdi kölelik olmadığı için tam anlamıyorsunuz ama kölede sınır yoktur.

mesela benim evde dört tane cariyem var ama bana yetmiyor, değişik bir şey denemek istiyorum ve hür alıyorum işte orada 4 sınırım var benim.
kölede bir sınırım yok.
zaten haremin kurulma mantığına bakarsanız kölelikle bağlantılı olduğunu görürsünüz. ben mesela allaho ekber değip giriyorum bir yere savaş esiri olarak kadınlarını alıp pay ediyorum.
bana ister 1 ister 100 tane olsun hepsi benim olabilir çünkü onda bir sınır yok.

kadın islamda aslında tam bir mal ama gel de bunu onlara anlat. hanca açık eksileyin amk.
anam bu da mı yokmuş kuranda?
islamda dört hür kadınla evlenme vardır, kölede sınır yoktur. islamı bu hür dünyada bu yüzden anlamak güçtür. ayetlerin geliş zamanı ve olayı üstünden anlamak lazımdır, bu en mantıki ve nesnel yoldur. bir insan nasıl köle olur, köle durumları nelerdir falan filan bunların hepsinin hukuku vardır. islam köleliği kaldırmamış onu hukuki zemine oturtarak resmileştirmiştir. hatta bu hukuki iyileştirme yüzünden kölelik islamda kökleşmiş hemen hemen en son köleliği islam devletleri ya da islamın o an hakim olduğu devletler kaldırmıştır.

işte böyle düşüneceksin. ayrıca islamda köle edinmenin birinci etkeni savaş esiridir. cihat edip milletin karısını kızını almak haram falan değildir. ayrıca savaş esiri ganimettir, ben savaşıp payıma düşen cariyeyi alınca o cariyenin bana hayır deme şartı yoktur. ( kölede rıza aranmaz)
nitekim ışıd in ezidi kadınlara hem tecavüz etmesi hem de onları satmasının temeli tamamen islam kaynaklıdır.

hürde ise 4 sınır vardır. bu sınırın önceden olmadığını söyleyip islamla birlikte bak 4 e indirdik üzerinden bir kakalama da bu islamcılarda mevcuttur.

eğer islamda kölelik olmasaydı veya kölede rıza aransaydı o çok övündüğünüz osmanlı zaten haremi kuramazdı. haremin mantığı tamamen kölelik üzerinedir.
lan bir şeyi de beğenin be adam size mis gibi bir olay getirmiş işte buldunuz da bunuyorsunuz.
belirli şartlar koşulu ile yapılacak bir şeydir. o şerefsiz araplar gibi 15 tane eş falan almak değil. yanlış anlamayın...
islam, belirli koşullarda (bakıma, yardıma muhtaç ya da ev işlerini yapamayacak durumda kalan kadının yerine başka bir kadın) erkeğe dört kadını helal görüp, aynı koşullarda bir kadına dört erkeği haram kılıyorsa o dinin eşitlik temelli olduğunu kimse iddia edemez.
birde sart degil sadece serbest diyen olmua. neyin kafasi merak ediyodum. meselede serbest olmasi zaten arkadasim.
ruhsattır, ama tavsiye edilmemiştir.
amerika'daki mormon tarikatide çok eşliliğe izin veriyor
ama onları kötüleyene sözlükte raslamadım
yahudilerde de var
onlarada tık yok
onlarada laf deyin bütün dinlere ve inanışlara karşı olduğunuza inanayım
ama siz dinlere karşı değilsiniz
islam'a ve müslümanlara karşısınız
hadi ordan müptezeller sizi.
islamın saçmalığı değildir,
Eğer birden fazla karın olmasını istiyorsan hepsine eşit davranmalısın, aksi halde 2.3. Eşi almamalısın. Burada eşit davranma şartı bilr caydırıcılık içindir, ayrıca islamda 4 kadınla evlenmek serbesttir, şart değildir, birçok kuralı da vardır, iyi bakabileceksen, eşit davranabileceksen 4 kadınla evlenebilirsin, ne demişler? Götüne güvenen borazancıbaşı. Millet 1 taneye yetişemiyor.
O değil de şimdi bazı müslüman arkadaşlar erkeklerin çok eşli olduğundan 4 kadınla evlenilebileceğinden kuranın da bunu desteklediğinden bahsediyor. O zaman allah başlangıçta neden bir kadın bir erkek yaptı yarattığı ademin çok eşli olduğunu bilmiyor muydu sizin tabirinizle bir an önce dünyaya spermlerini saçsın diye yanına 5 10 tane dha kadın koymayı düşünemedi mi? hem üremeye gelince biz ademden havvadan geldik diyosunuz hem de erkekleri doğadaki diğer hayvanlarla bir tutuyosunuz sonra da bi de evrime laf atıyosunuz. hadi savaş şartları de dönemin koşullarıydı de gene mantıklı tutup da erkek çok eşli bu yüzden dersen hem dininle çelişirsin hem de daha insan olamamış ilkel bir canlı olduğun ortaya çıkar.
dünyada 1 erkeğe 1 karı düşüyorken.

1 erkek dört karı alabilir demek, akla mantığa ters. bunu 6 yaşında bebe dese lan sen mal mısın tırrek derler. tamam hadi erkekler savaşta ölmüş olsun ulan nüfusun %75'i de gebermez ki savaşta...

saçma akıl mantık dışı...

bug lan bu remen.
Ya konu sonsuz güçlü ve sınırsız bir tanrının kendini saklayarak sadece birkaç "üstün" kulu ile iletişim kurması değil de ne dediği mi? Şaka mısınız abi siz?
sanırım zamanın sonuna dek bu ve benzeri konular sürekli tartışılacak. gerekli bir açıklama isterseniz, insandır yapar diyelim. bende bir yaratıcıya inanmam ama insandır yapar gerek yok fazla kafa yormaya.
bilgisiz, cahillerin at koşturduğu hede.

islamda her önüne gelen 4 kadınla evlenemez. bir çok şartı vardır.

birincisi toplumda kadın nüfusunun erkek nüfusundan fazla olması lazımdır. (savaş, hastalık vb durumlar sonrası)

ikincisi kadının razı olması lazımdır. ( kuma gidenin de, kendisine kuma gelenin de)

üçüncüsü erkeğin adaletli davranması lazımdır. (eşit diye bir şey yok adaletli)

ha tamam ben şimdi bunları anlattım ama yalvarsalar ikinci karıyı alır mıyım? almam tabiki de. napıcam iki tane hatunu bir tane yeter de artar bile.
sapkınlıktır. bir daha diyeyim; s a p k ı n l ı k t ı r.
islamiyetin çıkmazlarından biridir. hiçbir zaman hiç bir 2 kişiye aynı şekilde davranamazsın. öz çocuğun olsun 2 side kardeşin olsun en sevdiğin 2 arkadaşın olsun. asla ama asla eşit davranma diye bişey yoktur. bir peygamber 7(bazı kaynaklarda daha fazla) kadına aynı anda eşit davranıyor bide:D
Kesinlikle onaylamıyorum ancak evet böyle bir gerçek var.

Ancak kuralları var. Misal eşinden izin almalı ve çocuklarından da. Eğer onay yoksa, yapamaz.Ama düşüncesi bile kötü düşünsenize

-Hanım, izninle diyorum bir de sarışının tadına bakalım ? istersen kızıl da olur ????
+ wtf? sen kim köpeksin ?